Alp Havacılık A.Ş.

Alp Havacılık
Alp Havacılık, Havacılık ve Uzay sanayisine münhasır ve bu sanayinin yüksek kalite, mühendislik ve üretim standartları altında, ağırlıklı olarak uçuş kritik/döner komponent, asamble ve alt sistem imalatı yapan bir özel teşebbüs firmasıdır. Alp Havacılık, müşterilerin kalite ve zamanında teslim beklentilerinin arttığı küresel arenada, etkin operasyonları, yalın üretim yöntemleri, güçlü kalite, mühendislik ve test altyapısı sayesinde başarıyla rekabet etmekte, sektörün dünya liderleri ile önde gelen programlarda işbirliği yapmaktadır.

Alp Havacılık, tamamı Türk vatandaşı beşyüze yakın personeli, yüzden fazla yeni nesil çok eksenli takım tezgahı, CMM kalite kontrol teçhizatları, onlarca özel işlem, proses, kaplama, tahribatsız muayene hattı, test ve laboratuar kabiliyetleri ile eşsiz bir konuma sahiptir. Alp Havacılık titanyum, aluminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır alaşımları ve süper alaşımların işlenmesinde çok geniş çaplı deneyime sahiptir. Bilhassa titanyum alanında dünyanın önde gelen havacılık firmaları arasındadır.

Alp Havacılık Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii ihracatının yüzde 20`sinden fazlasını tek başına gerçekleştirmektedir.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi`nde yerleşik olan Alp Havacılık, 23.500 m²`lik modern tesislerinde faaliyet göstermektedir.

Alp Havacılık’ın havacılık ve uzay sanayisindeki tasarım ve üretim becerilerimizle sektörü öngörülen geleceğinin çok ötesine taşımak; tasarım, üretim, bakım ve satış sonrası hizmet sorumluluklarını üstlenerek bu kritik alanda dünyanın ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaktır.

Kurumun gelecek hayali ise; teknolojimiz, tecrübemiz, özgün yaklaşımlarımızla havacılık ve uzay sanayisinin gelişimine yön veren, ürün ve hizmetlerimizle daima dünyanın en iyileri tarafından iş ortağı olarak seçilen bir konumda olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir