Etkinlikler

Lydex 2023 Libya Savunma Sanayi Fuarı

Başlangıç tarihi: 13 Kasım 2023
Bitiş tarihi: 15 Kasım 2023
Zaman: 10:00 - 18:00
Konum: TRİPOLİ INTERNATİONAL FAİR
libya_lydex
LYDEX 2023 LİBYA SAVUNMA SANAYİ FUARI

LYDEX 2023, Savunma Sanayi Fuarı. Firmaların son teknoloji ve yeniliklerini sergilemek , üreticilerin yeni ürünlerini tanıtmaları, iş birliği fırsatlarını bulmaları ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmaları için önemli bir platform sağlayacak. LYDEX 2023 Fuarı, 13-15 Kasım 2023 tarihleri arasında Libya’nın başkenti Trablus’ta gerçekleştirilecek. Ülkenin savunma sanayi sektörünün önde gelen isimlerinin bir araya geleceği  fuar, TÜRK savunma sanayi firmalarını bekliyor.

LİBYA ULUSAL HÜKÜMETİNİN HİMAYELERİNDE ve LibyaSavunma Sanayi Başkanlığı’nın davet edeceği heyetler LYDEX 2023 LİBYA SAVUNMA SANAYİ FUARINDA ’da yer alacak. LİBYA başkenti TRABLUS da
gerçekleşecek olan ve uluslararası pek çok anlaşmanın yapılacağı LYDEX 2023 , Avrupa, Afrika, Ortadoğu’dan katılmcıların ve alım heyetleri katılacak.

Geniş bir sistemi kapsayan LYDEX 2023 EXPO fuarı büyük şirketlerin yanı sıra küçük işletmeler ve Start-Up firmalara da kendilerini ve ürünlerini tanıtma imkânı verecek. Fuar süresince uluslararası paneller ve törenleri düzenlenecek. Fuar boyunca sundukları projeleri ile kendilerini tanıtırken çok sayıda sanayici ve yatırımcı ile bir arada olma imkânı bulacaklar.

2023 yılında 30.000 m2’de gerçekleştirilecek olan ve 3 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda, önceki deneyimlerden bin civarında B2B, B2G ve G2G görüşmenin de yapılacağı tahmin ediliyor.

Türk savunma sanayi firmalarının ürünlerinin kalitesi, teknolojik altyapısı ve müşteri memnuniyeti gibi kriterler, sektördeki diğer ülkelerin de dikkatini çekiyor. LYDEX 2023’ün uluslararası misafirisayesinde, Türk savunma sanayi firmalarıLibya’da savunma sanayi sektöründeki öncülüğünü gösterebilecek. LYDEX 2023 Fuarı, bu gelişmeleri daha yakından takip etmek isteyen herkes için mükemmel bir fırsat olacak.

IDEF’23 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

Başlangıç tarihi: 25 Temmuz 2023
Bitiş tarihi: 28 Temmuz 2023
All-day event
Konum: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi
idef23_kc
IDEF'23, 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

IDEF 2023 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, T.C. Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı katkılarıyla, TSKGV yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. organizatörlüğünde 25 -28 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul’da, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Mütevelli Heyeti’nin 24 Ocak 1992 tarihinde aldığı “Savunma Sanayiini kapsayan fuar hizmetlerinin Vakıf sorumluluğunda yürütülmesi” kararına istinaden, 1993 yılından itibaren iki yılda bir tekli yıllarda düzenlenmeye başlayan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarları, 1993-2021 yılları arasında 15 defa başarıyla icra edilmiştir.

IDEF 2023 Fuarı yalnız savunma sanayii ve güvenlik ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgili profesyonel ziyaretçilere açık bir ihtisas fuarıdır.

IDEF Fuarını ziyaret etmek isteyen kişilerin  Ziyaretçi Ön Kayıt Formu’nu doldurması gerekmektedir. Sistem üzerinden talebe yanıt verilecektir.

Fuarın ilk günü ziyarete kapalıdır.

Fuarın 2, 3 ve 4’üncü günü gelecek ziyaretçilerin beklememeleri için önceden Ziyaretçi Ön Kayıt Formu’nu doldurmaları önemle tavsiye edilmektedir.
IDEF Fuarını ziyaret etmek ücretsizdir.

IDEF 2023 Fuarı ziyaret saatleri  :
25 Temmuz 2023, Salı                  : Ziyaretçi alınmayacaktır.
26 Temmuz 2023, Çarşamba        : 10:00 – 17:00
27 Temmuz 2023, Perşembe        : 10:00 – 17:00
28 Temmuz 2023, Cuma               : 10:00 – 16:00

17 -20 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. organizatörlüğünde icra edilen IDEF 2021 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarına;
* 53 ülkeden 537’si yerli ve 701’i yabancı olmak üzere toplam 1.238 firma,
* 81 ülke ve 2 uluslararası kuruluştan 614 heyet üyesi katılmıştır.

4.055 resmi görüşme/stant ziyareti 94 imza töreni, 7 panel ve 2 sunum gerçekleştirilmiştir.
Fuar 94 ülkeden 68.795 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir.

SAHA EXPO 2022 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı

Başlangıç tarihi: 25 Ekim 2022
Bitiş tarihi: 28 Ekim 2022
Zaman: 10:00 - 18:00
Konum: İstanbul Fuar Merkezi
saha_expo_2022
SAHA EXPO 2022 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

Yerli ve Milli Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sanayi, gücünü ve kapasitesini arttırmaya devam ediyor. Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin bu alandaki başarıları konuşulmaya devam ederken, Rusya-Ukrayna savaşında yerli ve milli savunma sanayi, dünya basınının da gündeminde. Sektörün, en büyük buluşması olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden 250 yabancı, 750 yerli 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl 18 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırlayan SAHA EXPO, bu yıl 30 bin profesyonel ziyaretçi hedefliyor. 25-28 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde Fiziki olarak, 1 Kasım 2022 – 15 Şubat 2023 tarihlerinde Sanal olarak daha geniş katılımla düzenlenecek.

SAHA EXPO 2022 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

Türkiye’nin Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sanayi, dünyanın gündeminde. Geçtiğimiz yıl fuar kapsamında içeriği paylaşılabilen 4 sözleşmeyle 123,5 milyon dolar değerinde projeye imza atılan ve bunun haricinde 27 ayrı sözleşme, anlaşma ve protokolün imzalandığı SAHA EXPO, bu yıl, daha geniş bir alanda, daha fazla katılımcı ve Uluslararası iş birlikleri hedefiyle düzenlenecek. 723 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi olan SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yeni dünya düzeninin en güçlülerinin buluşacağı bir platform olacak.

Türkiye’nin gururu olan dev savunma sanayi firmalarından KOBİ’lere, üniversitelerden tedarikçilere, Ar-Ge merkezlerine kadar savunma, havacılık ve uzay endüstrisinin içinde yer alan tüm paydaşların bir araya geleceği SAHA EXPO hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak, savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtılacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı katılım ve destekleriyle düzenlenen, Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergileneceği SAHA EXPO Fuarı, bu yıl 50’nin üzerinde ülkeden 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeyi hedefliyor.

SAHA EXPO 2022 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

Bakanlıkların ve T.C Savunma Sanayii Başkanlığı’nın davet edeceği heyetler SAHA EXPO 2022’de yer alacak. 2021 yılı organizasyonuna göre daha geniş bir alanda gerçekleşecek olan ve uluslararası pek çok anlaşmanın yapılacağı SAHA EXPO’ya, Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Asya’dan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri katılacak.

Bu yıl, dünyada ilk defa, şehir planlaması mantığıyla tasarlanan fuar salonları katılımcılara ve ziyaretçilere farklı bir fuar deneyimi sunacak. Tüm stantlara erişimin kolaylaşmasının yanı sıra şehir meydanları ile keyifli vakit geçirilecek alanlar yaratılacak.

Geniş çaplı bir eko sistemi kapsayan SAHA EXPO fuarı büyük şirketlerin yanı sıra küçük işletmeler ve Start-Up firmalara da kendilerini ve ürünlerini tanıtma imkânı verecek. Fuar süresince uluslararası paneller ve imza törenleri düzenlenecek. SAHA Girişim programı kapsamında girişimciler fuar boyunca sundukları projeleri ile kendilerini tanıtırken çok sayıda sanayici ve yatırımcı ile bir arada olma imkânı bulacaklar.

2022 yılında 60.000 m2’de ve 6 salonda gerçekleştirilecek olan ve 30 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda, önceki deneyimlerden 10 bin civarında B2B, B2G ve G2G görüşmenin de yapılacağı tahmin ediliyor.

SAHA EXPO katılımcıları, fiziki fuardan hemen sonra başlayacak olan, 3 Boyutlu Sanal Savunma ve Havacılık Fuarı, “SAHA EXPO Sanal Fuarı’na” da katılma hakkı kazanacaklar. Dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelleri, 7/24 ziyaret edebilecekleri Sanal Fuarda katılımcı firmaların 3D ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde inceleyebilecek, broşürlerini okuyup indirebilecek, firmaların ve ürünlerin videolarını izleyebilecek, kartvizitlerini bırakabilecek, çevrimiçi yazışabilecek ve firma iletişim bilgilerine erişebilecekler.

SAHA EXPO Sanal Fuarda, video konferans üzerinden görüşme talepleri katılımcılar tarafından onaylanan firma temsilcileri, görüşmelerini gerçekleştirebilecekler. Katılımcılar fuara davet edilen yabancı delegasyon ve alım heyetlerine görüşme talebi gönderebilecekler. Ayrıca katılımcılar sanal fuarın istatistik bölümünden, hangi ülkelerden stantlarındaki hangi ürünlerin incelendiğini, hangi broşürlerin indirildiğini görebilecek, kartvizit bırakan ziyaretçilerle iletişim kurabilecekler.

SAHA EXPO 2022 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

Neden Katılmalısınız ?

Teknoloji
Türkiye’nin yüksek teknoloji üretim potansiyelinin sergilendiği fuarda bu gücün bir parçası olduğunuzu göstermek

İnovasyon
Savunma, havacılık ve uzay endüstrisine yönelik inovatif en yeni çözümlerinizi doğru adreslere sunmak

Hedef Kitle
Ulusal ve uluslararası alım heyetleri ve profesyonel ziyaretçilerle bir araya gelmek ve hedef kitleye yakın olmak

İş Fırsatları
Kendi hedefleriniz ve vizyonunuz çerçevesinde iş birliği fırsatları yakalamak ve marka bilinirliğini uluslar arası platformda sağlamak

Pazar Hacmi
İhracat potansiyelinizi keşfetmek, ihracat pazarınızı genişletmek, ürün ve yeteneklerinizi daha geniş kitlelere duyurmak

Potansiyel
Fuar süresince, yüzlerce potansiyel müşteri ile bir araya gelip potansiyeli işe dönüştürebilme fırsatını yakalamak

Ziyaret Saatleri

25 Ekim 2022 Salı      10:00 – 18:00

26 Ekim 2022  Çarşamba    10:00 – 18:00

27 Ekim 2022  Perşembe 10:00 – 18:00

28 Ekim 2022  Cuma 10:00 – 17:00

10. Savunma Sanayii Günleri

Başlangıç tarihi: 11 Mayıs 2022
Bitiş tarihi: 12 Mayıs 2022
Zaman: 10:00 - 19:00
Konum: Davutpaşa Kampüsü Tarihi Hamam, Çifte Havuzlar
10_savunma_sanayii_gunleri
10.Savunma Sanayii Günleri

Savunma Sanayii’nin en köklü öğrenci etkinliği için geri sayım başladı 
10.Savunma Sanayii Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

11-12 Mayıs’ta YTÜ Davutpaşa Kampüsü Tarihi Hamam’da, ulusal savunma sanayii ‘de dışa bağımlılığın azaltılması, kamu kurumlarının sistem ihtiyaçlarının karşılanması ve yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla uluslararası pazarda rekabetçi bir milli savunma sanayiinin oluşturulması gibi birçok konu uzmanlarıyla birlikte ele alınacak. Ayrıca katılımcılar, ülkemizin savunma sektöründe öncü şirketlerinin stantlarını gezip son teknoloji ürünleri inceleme imkanı bulurken, savunma sistemleri hakkında düzenlenen bilgilendirici panel ve söyleşilerle birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilecek.

#SavunmaSanayiiGünleri

https://www.instagram.com/ytu.ssg/

*Ücretsiz ve sertifikalı etkinliğimiz herkese açık,fakat kayıt zorunludur.

Batı Karadeniz Savunma ve Teknoloji Zirvesi

Başlangıç tarihi: 11 Mayıs 2022
Bitiş tarihi: 12 Mayıs 2022
Zaman: 10:00 - 17:00
Konum: KBÜ 15 Temmuz Şehitleri Salonu
kbu_savunma_zirvesi_01
Batı Karadeniz Teknoloji ve Savunma Zirvesi

KAR-SAV (Karabük Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü) savunma sanayi ve üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ve savunma sanayinin öneminin bireylere etkin ve doğru aktarılması amacı ile 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Karabük Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur.

Karabük Savunma Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenecek olan Batı Karadeniz Teknoloji ve Savunma Zirvesi, alanında tecrübeli olan çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefleyen ve meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında bu alanda yapılan çalışmaları sorgulamayı planlayan bir oluşumdur.

Zirvenin Amacı;
Batı Karadeniz Savunma ve Teknoloji Zirvesi , başta savunma ve teknoloji olmak üzere çeşitli alanlarda bu alanlara ilgi duyan katılımcılara bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Zirvede alanında uzman iş insanları, yöneticiler ve eğitmenlerle katılımcıları buluşturarak birebir iletişim kurmalarını, kariyer yolculuklarında sorularına cevap bulmalarını ve keyifli bir gün geçirmelerini hedeflenmektedir. Zirvedeki amaçlar şu şekildedir :

• Savunma ve teknoloji alanındaki gelişmeleri katılımcılara tanıtmak.
• Her öğretim düzeyinden öğrencileri savunma ve teknoloji alanında düzenlenen konferans ve söyleşilerle bilgi ve deneyim yönünden desteklemek.
• Zirve boyunca ve zirve sonrasında oluşturulan verimli üretim ortamıyla sorunlara somut çözümler üretmek ve üretilen bu çözümlerin hayata geçirilmesini sağlamak.
• Değerli konuklarımızın kariyer yolculuklarındaki çalışmalarını, bilgi birikimlerini, tecrübelerini ve tavsiyelerini katılımcılara sunmak.
• Türkiye’de güzel işlere imza atmaya devam eden şirketlerin işleyişi, çalışma stilleri ve prensipleri hakkında merak edilenleri katılımcılarla paylaşmalarını sağlamak.

Karabük Üniversitesi; Zonguldak Karaelmas Üniversitesine bağlı iken 29 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. Karabük Üniversitesi;15 Fakültesi, 1 Enstitüsü, 3 Yüksekokulu ve 8 Meslek Yüksek Okulunda yaklaşık 53 binden fazla öğrencisi ile her geçen gün büyüyen bir ailedir. Ayrıca 80’den fazla ülkeden 7 binin üzerinde uluslararası öğrencinin de eğitim için tercih ettiği üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yerini almıştır.

SAHA EXPO 2021 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı

Başlangıç tarihi: 10 Kasım 2021
Bitiş tarihi: 13 Kasım 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: İstanbul Fuar Merkezi
saha_expo_2021
SAHA EXPO 2021 Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık, Uzay ve sanayi Kümelenmesi tarafından organize edilen ve ilki 2018 yılında gerçekleştirilen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nın ikincisi 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılan fuar, savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayine yönelik üretim yapan ana platform üreticilerinin, tedarikçilerin ve bu sektörlerde tedarikçi olarak yer almak isteyen firmaların bir araya geldiği bir platform olacak. Türkiye’nin savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisinde yerli üretim potansiyelinin sergileneceği, milli teknoloji hamlesine önemli katkılar sağlayacak işbirliklerinin gerçekleştirileceği SAHA EXPO, Türkiye’nin hemen her bölgesinden ziyaretçilere, Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak.

2 yılda bir yapılması kararlaştırılan fuar ,savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayine yönelik üretim yapan ana platform üreticilerinin, tedarikçilerin ve bu sektörlerde tedarikçi olarak yer almak isteyen firmaların bir araya geldiği bir platform.

Türkiye’nin savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisinde yerli üretim potansiyelinin sergileneceği, milli teknoloji hamlesine önemli katkılar sağlayacak işbirliklerinin gerçekleştirileceği  SAHA EXPO 2021, Türkiye’nin hemen her bölgesinden ziyaretçilere, Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak.

 • İhtisas Fuarı olan SAHA EXPO ilk 3 gün (10-11-12 Kasım 2021) sadece sektör profesyonellerine davetiye ile açıktır. Davetiyesiz gelen sektör temsilcileri için fuar giriş ücreti 50 TL’dir.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları fuar süresince davetiyesiz ve ücretsiz olarak fuara giriş yapabilirler
 • 13 Kasım 2021 Cumartesi halk günüdür ve giriş ücretsizdir.
 • 18 yaşından küçükler, ilgi alanı itibari ile fuara alınamamaktadır.
 • Fuar alanına silahla giriş kabul edilmeyecektir.
 • Fuar girişinde kimlik ibraz etmek zorunludur.
 
SAHA Istanbul
SAHA İstanbul Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi tarafından organize edilen dünyanın ilk 3 boyutlu Sanal Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO’ya hoş geldiniz! Bu fuar gerçek bir fuarın tüm fonksiyonlarına sahiptir. Sanal Fuarda, gerçek bir fuarda olduğu gibi stantlar arasında gezebilir, ürünleri ve katalogları inceleyebilir, kartvizit değişimleri yapabilir, ürünlere ve firmalara ait tanıtım videolarını izleyebilirsiniz. SAHA EXPO’da ayrıca alım heyetleri, delegasyonlar, katılımcı firmalar ve firmalar tarafından davet edilen profesyoneller arasında ikili görüşmeler de yapılacak. Fuar 3 ana salondan oluşmaktadır. Fuara girdikten sonra bu salonları ayrı ayrı gezebilir veya menüleri kullanarak ilgi duyduğunuz firmaların stantlarına doğrudan ulaşabilirsiniz. Bu benzersiz deneyim için aşağıdaki linkten kayıt yaptırınız

https://sanalfuar.sahaexpo.com/

YTÜ SST Havacılık ve Uzay Semineri

Başlangıç tarihi: 5 Kasım 2021
Bitiş tarihi: 7 Aralık 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Youtube Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu Kanalı
ytu1
YTÜ Havacılık ve Uzay Semineri

PowerPoint Sunusu

2019 yılında Malzeme Bilimleri Kulübü çatısı altında kurulan Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde temelleri atılmış ilk savunma sanayi topluluğudur.

Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren ve üniversitenin en dinamik topluluklarından biri olmayı hedefleyen Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu olarak geleceğin mühendis adaylarına savunma sanayi teknolojileri alanındaki yeniliklerin takibinde öncü olmayı, akademik yolculuklarında eşlik etmeyi, ülkemizi ve okulumuzu en iyi şeklide temsil edecek donanımlı bireylerin yetişmesine katkı sunmayı misyon haline getirmiş olup bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda öğrencilerin ufuklarını genişletecek, kariyer yolculuklarına destek olacak Havacılık ve Uzay Semineri gerçekleştirilmektedir.

 Savunma sanayi ile havacılık, uzay sektörlerinin kesiştiği; yeniliklerin katılımcılara aktarıldığı Havacılık ve Uzay Semineri’nde sektörde lider konumdaki firmalar ile  7 Aralık 2021 tarihinde Youtube/ Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu kanalında bir araya gelinecek. Etkinlikte 10.000’i aşkın dinleyici sayısına ulaşmak hedeflenmektedir.

Havacılık ve Uzay Etkinliğine katılım gösterecek olan firmalar;

SSB ve Kale Havacılık

(Altınay Havacılık, GUHEM, BAYKAR, Türksat, Alp Havacılık ise potansiyel katılımcı konumunda yer alan firmalardır.)

GTÜ Savunma Sanayi Zirvesi

Başlangıç tarihi: 6 Ekim 2021
Bitiş tarihi: 7 Ekim 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi
savtech
GTÜ Savunma Sanayi Zirvesi

Çarşamba ve Perşembe günleri Gebze Teknik Üniversitesi kongre merkezinde düzenlenecek olan 6 konuşmacı toplamda 35 firmanın katılacağı Savunma Teknolojileri Günleri etkinliğine davetlisiniz. Katılmak için aşağıdaki linkte yer alan formu doldurabilirsiniz

forms.gle/ymiH2cYa95C2oRXM8

GTÜ Savunma Sanayi Zirvesi
GTÜ Savunma Sanayi Zirvesi
GTÜ Savunma Sanayi Zirvesi

3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi

Başlangıç tarihi: 5 Ekim 2021
Bitiş tarihi: 6 Ekim 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi ANKARA
mrbs2021-en4
3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı (MSB) destekleriyle, 5-6 Ekim 2021’de Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre ve Kültür Merkezi ANKARA’da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi önderliğinde “III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi” (III. MRBS) düzenlenecektir.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nın stand alanı ile katılım sağlayacağı ve oturumlarda konuşmacı olarak yer alacağı belirtilen III. MRBS’de, kuvvet komutanlıklarının aktif katılımı ile savunma sanayi sektörünün bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Neden Katılmalısınız?

 • Sınır güvenliği alanındaki gelişmeleri keşfetmek,
 • Yoğun talep alan ve iki gün sürecek konferansta küresel liderlerden konu hakkında bilgi edinmek,
 • Teknoloji ve hizmetleri görmek, test etmek ve birbirleriyle kıyaslamak,
 • Ulusal sınırlarda giderek büyüyen tehditlere yönelik farklı küresel bakış açıları dinlemek,
 • Orduda görevli kıdemli karar vericiler ve teknoloji uzmanlarıyla tanışmak ve iletişim ağı kurmak,
 • Askeri denetim ve sınır kontrolü uzmanlarından, göçmen krizi ve sınır ötesi tehditler karşısında yöntemler dinlemek,
 • Ar-Ge çalışmaları, üretim ve uygulama alanlarında geliştirilen teknolojik çözümleri ve bu çözümlerin sınır güvenliğini sağlama hususunda ne kadar etkili olduğunu keşfetmek

Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde yer almaktadır.

ISTANBUL AIRSHOW 2021

Başlangıç tarihi: 23 Eylül 2021
Bitiş tarihi: 26 Eylül 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: İstanbul Atatürk Havalimanı Eski Dış Hatlar Terminal Apronu
IAS_Logo1
ISTANBUL AIRSHOW 2021

13. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu

Avrasya havacılık ve havalimanları pazarının buluşma noktası.

Balkanlardan başlayıp Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetleri’ne kadar, bölgedeki ulusların her birinin kendi özellikleri olsa da, havacılık ve havalimanı endüstrilerindeki uzun sürede birikmiş ve yeni ortaya çıkan ihtiyaçları arasındaki benzerlikler, farklılıklarını geçmiştir.

Bölgedeki diğer ülkelerden daha önce yeniden yapılandırma dönemine girmiş bir ülke olarak Türkiye, söz konusu Pazar için mükemmel bir kıstas oluşturmakta ve Avrasya’daki havacılık ve havalimanı endüstrisi için önemli bir lider rol üstlenmektedir.

Türkiye’nin bu önemli rolünden esinlenerek “ISTANBUL AIRSHOW”, özellikle havacılık endüstrisinin sivil yönüne odaklanan ve her şeyden önce Avrasya pazarında ortaya çıkan fırsatlara hizmet etmek ve katkıda bulunmak üzere bir işletme platformu oluşturmak için tasarlanmıştır.

Avrasya Pazarında Karşılaşılan Fırsatlar

 • Özellikle Türkiye’de sivil havacılık ve havalimanları konularında olmak üzere bölgede yapılan büyük yatırımlar,
 • Havacılık ve havalimanı endüstrilerinin küresel yönetmeliklerine adaptasyon,
 • Devlete ait havayolları, havalimanı ve terminal işletmelerinin özelleştirilmesi,
 • Yeni gelişen özel havayolları, hava-charter ve hava-taksiciliği şirketleri
 • İş ve genel amaçlar için özel hava araçlarının kullanımında artış,
 • Havaalanları ve ilgili tesislerin inşası, onarımı ve modernizasyonu,
 • Alternatif finansman ve yönetim modelleri,
 • Pilotlar, hava trafiği kontrolü, bakım, zemin desteği ve hava yolları güvenlik personeli için eğitim tesislerinin kalitesini ve miktarını artırma ihtiyacı,
 • Bölgeden ve bölgeye gelecek hava yolları yolcularının sayısını artırmak,

TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 2021

Başlangıç tarihi: 21 Eylül 2021
Bitiş tarihi: 26 Eylül 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: İstanbul Atatürk Havalimanı
t3-logo-OK
TEKNOFEST

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı‘nda gerçekleştirilecektir.

IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

Başlangıç tarihi: 17 Ağustos 2021
Bitiş tarihi: 20 Ağustos 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece
IDEF21
IDEF 2020, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

IDEF 2020, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 17 – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/ İstanbul’da icra edilecektir.

IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın açılış törenini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN onurlandırmış ve IDEF 2019 Fuarının açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Millî Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanları, Savunma Sanayii Başkanı, Jandarma Genel Komutanı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı, TSKGV Genel Müdür Vekili ile yurt dışından Fuara resmi davetli olarak teşrif eden konuk Bakanlar ile birlikte kesmiştir.

IDEF 2019 Fuarına 70 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan 151 heyete mensup 587 heyet üyesi katılmıştır. Ülkelerinin savunma tedarikinden sorumlu heyet üyeleri arasında; 15 Bakan, 13 Genelkurmay Başkanı, 4 Genelkurmay Başkan Yardımcısı, 1 Kara Kuvvetleri Komutanı, 2 Deniz Kuvvetleri Komutanı, 3 Hava Kuvvetleri Komutanı, 2 Emniyet Genel Müdürü, 4 Sahil Güvenlik Komutanı, 15 Bakan Yardımcısı, 13 müsteşar ve eşiti bulunmaktadır.

Savunma sanayiinin büyük firmaları kadar, savunma sanayiine mal ve hizmetleri ile katkı sağlayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin de imkân ve kabiliyetlerini Türkiye ve dünya alım heyetlerine tanıtabilecekleri en önemli platform olan IDEF 2019 Fuarına 53 ülkeden 481’i yerli, 580’i yabancı, toplam 1.061 firma / firma temsilcisi katılmıştır.

Fuarda ayrıca Millî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerce açılan stantlarda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Genel Kolluk Kuvvetleri envanterindeki silah ve malzemeler sergilenmiş, Dz.K.K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığına ait 7 gemi West İstanbul Marina’da ziyarete açılmıştır.

Fuar; 96 ülkeden 71.082’si yerli, 4.928’i yabancı, toplam 76.010 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Ziyaretçiler arasında heyetler, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer ilgili kurum/kuruluşlardan gelen personel ile savunma sanayii ve güvenlik firmalarında çalışan personelin yanı sıra akademisyenler ve üniversite öğrencileri bulunmaktadır.

Neden Katılmalısınız?

Dünyanın önde gelen fuarlarından birinde yer almak,

IDEF’21 için ülkelerin savunma tedariğinden sorumlu heyetler, üst düzey Türk tedarik makamları ve katılımcı firmalar ile ikili görüşme imkânından yararlanmak, Katılımcı firmaların tedarik/satın alma/AR-GE departmanları ile doğrudan temas kurarak iş birliği imkânlarını artırabilmek, Zamanınızı daha etkili kullanarak, mevcut ya da potansiyel müşterilerinize, hedef kitlenize, partnerlerinize ve tüm sektör uzmanlarına ulaşabilmek, İşinizi geliştirmek, savunma ve güvenlik pazarındaki yeni trendleri keşfetmek/ görüşmek için.

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı

Başlangıç tarihi: 9 Haziran 2021
Bitiş tarihi: 12 Haziran 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: ATO Congresium Kongre Merkezi
verimlilik
3. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI

Türkiye Verimlilik Vakfı, Verimlilik ve Teknoloji Fuarı ile ülkemizde ve dünyada verimliliğin arttırılmasına katkı sağlayan teknolojik ürünlerin sergilenmesini, bu çalışmaların geniş kitlelere ulaştırılmasını ve verimlilik alanında farkındalığın artırılması amaç edinmiştir. Bu fuar ile yerli ve yabancı şirketlerin – kuruluşların – yakın ilişkiler kurması, karşılıklı proje, teklif, ürün gibi alanlarda alışverişlerin yapılması, işbirliklerinin kurulması fuarın diğer amaçlarındandır.

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı “İleri Teknolojiler” temasıyla gerçekleşecek olan fuar, başta savunma sanayi olmak üzere sanayi, eğitim, enerji, tarım, iletişim, ulaşım ve sağlık sektörlerindeki akıllı çözüm teknolojilerini kapsamaktadır.

3. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI, önceki yıllarda gerçekleştirilen fuarlarda olduğu gibi, başta savunma sanayi olmak üzere, sanayi, eğitim tarım, iletişim, ulaşım ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren üretici veya tedarikçi olarak yerli ve yabancı 250 firma veya temsilci katılması hedeflenmektedir.

Verimliliğe katkı sağlayan teknolojik ürünlerin sergilenmesiyle verimlilik farkındalığının artırılması hedeflenmektedir.

Fuar süre zarfında katılımcı firmalar, yerli ve yabancı üretici veya tedarikçiler, heyetler ve temsilciler tarafından ziyaret edilecek ve çalışılan alanları inceleme fırsatı yakalayacaklar.

 • Büyüyen Türkiye’de rol almak için,
 • Verimlilik sağlayan teknolojilerle tanışmak için,
 • Yurtiçi ve yurtdışı profesyonel ziyaretçilerle bir araya gelmek için,
 • Global networklar oluşturmak için,

KATILIMCI PROFİLİ

 • Kamu Kurumları
 • Özel Sektör Sanayi Kuruluşları
 • Savunma Sanayi Sektörü
 • Kalkınma Ajansları
 • Belediyeler
 • Sanayi ve Ticaret Odaları
 • Uluslararası Kuruluşlar
 • Tarım Sektörü
 • İletişim Sektörü
 • Enerji Sektörü
 • Sağlık Sektörü
 • Eğitim Sektörü
 • Ulaşım Sektörü
 • Bilişim Sektörü
 • Ar-Ge Merkezleri

Eskişehir Endüstri Fuarı

Başlangıç tarihi: 9 Haziran 2021
Bitiş tarihi: 12 Haziran 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Eskişehir Ticaret Odası-TÜYAP Fuar Merkezi
eskisehir_fuar
Eskişehir Endüstri Fuarı

Türkiye’nin savunma, havacılık ve makine sanayindeki gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Endüstri Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Eskişehir’in, ilk “Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı” olan Eskişehir Endüstri Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize ediliyor. T.C. Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile düzenlenecek fuar, Türk sanayisinin ve savunmasının geleceğine damga vuracak konularda önemli etkinliklere sahne olacak.

Katılımcılarla yurt dışı ziyaretçileri online görüşebilecek
Eskişehir Endüstri Fuarı’na uluslararası alım heyeti organizasyonu kapsamında 37 ülkeden 7 bin 500’e yakın ziyaretçi davet edildi. Fuarın yurt dışı ziyaretçi ayağında hibrit fuar modeli uygulanacak. Yabancı ziyaretçiler, Business Connect Platformu’nu kullanarak yapılan eşleştirmeler sonunda, ilgilendikleri faaliyet alanındaki katılımcı firmaları platform üzerinden de ziyaret edip, online B2B-ikili iş görüşmesi gerçekleştirebilecekler.
 
Konferanslar, yarışma ve ödül töreni…
Fuar kapsamında; Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Kent Bilişim Kurulu konferanslar düzenlerken, üniversitelerin öğrenci kulüpleri de etkinlikler gerçekleştirecek. Üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirilen Proje Yarışması’nda ödül alan öğrencilere ödülleri törenle takdim edilirken, ödül alan öğrenciler projelerinin sunumlarını yapacaklar.
Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin önde gelen hocalarının düzenleyeceği konferanslarda, Türk ekonomisiyle havacılık ve savunma sanayinin gündeminde olan İHA’lardan (insansız hava araçları) geleceğin yakıtı olarak kabul edilen hidrojene kadar birçok konu masaya yatırılacak. Fuarın ilk günü olan 9 Haziran’da, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran Ay, “Sürdürülebilir Kalkınmada Bor” konulu bir konferans verecek. Aynı gün Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezihe Ayas ise “Geleceğin Yakıtı Hidrojen” başlıklı bir sunum yapacak. 
Fuarın ikinci gününde ise “ADD-On Zırh ve Teknolojiler” konulu konferansın konuşmacısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan olacak. Fuarın son günündeyse, Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hikmet Karakoç ile Emre Özbek, “İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Geleceği” konulu bir konferans verecekler.
 
Eskişehir Endüstri Fuarı ile Tüyap’ın Dijital altyapısı ve temassız fuarcılık vizyonuyla fuar alanına fiziki olarak gelen herkesin gönül rahatlığıyla iş yaptığı, sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde kurulan kayıt alanında ateş ölçümü, maske ve HES kodu kontrolü ile başlayan ve her alanda üst düzey sağlık tedbirlerinin alındığı bir fuar deneyimi sunuluyor.
 
Online davetini al, sıra beklemeden gir!
Eskişehir Endüstri Fuarı,  9-10-11 Haziran 2021 tarihlerinde saat 10.00-19.00, son gün olan 12 Haziran 2021 tarihinde ise 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarı ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler, MyTüyap mobil uygulaması üzerinden veya www.eskisehirendustrifuari.com web sitesinden online davetiyelerini alarak, sıra beklemeden fuara girip, gezebilecekler.

YTÜ SST Savunma Sanayi Zirvesi

Başlangıç tarihi: 29 Mart 2021
Bitiş tarihi: 30 Mart 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Online
ytu_sst760
Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu Savunma Sanayi Zirvesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu Savunma Sanayi Zirvesi kayıtları başladı!

29-30 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olarak savunma sanayi ve teknoloji alanlarına yön veren firmalardan konuşmacılarla bir araya gelerek ufkunuzu genişletecek oturumlara katılabilirsiniz!

Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu olarak sektörün öncü firmalarını ağırlayacağımız etkinliğimiz için heyecanlı bekleyiş başladı.

Savunma Sanayi Zirvesi, ülkemiz için öncelikli ve kritik olan teknolojiler hakkında katılımcılarına deneyimin ve teknik bilginin aktarıldığı bir ortam sunmaktadır.

Alanlarında uzman konukların algı ve perspektif güçlendirecek konuşmaları eşliğinde katılımcı firmaların çalışma ortamlarının, ürünlerinin ve üretim süreçlerinin öğrenileceği, sektör yeniliklerinin aktarılacağı bir etkinlik gerçekleştirilecektir.

Online ortamda interaktif gerçekleşecek etkinliğimizde merak ettiğiniz sorulara cevaplar bulabilir, iş hayatını yakından görme fırsatı elde edebilirsiniz. Etkinlik çekiliş sponsorları ile yapılacak çekilişlere katılarak sürpriz hediyelerden yararlanabilirsiniz.

Savunma Sanayi Zirvesi Etkinliğimiz herkesin katılımına açık, ücretsiz ve sertifikalıdır!

Kayıt: https://biolinky.co/yildizsst

YTÜ SAVUNMA SANAYİ ZİRVESİ

Savunma Sanayi Zirvesi başlıyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Zirvesi etkinliğinin ilk gününde alanında lider ve trendleri belirleyen firmalardan değerli misafirler ağırlanıyor. Bugünkü programlarında deneyimlerini ve sektöre ilişkin önemli bilgileri bizlerle paylaşacak firma ve katılımcılar:

– Açılış konuşmasında Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir

– İlk oturumunda TUSAŞ firmasından Sistem Mühendisliği Müdürü Yasin Kaygusuz

– İkinci oturumunda TÜBİTAK SAGE firmasından İş Geliştirme ve Strateji Birim Amiri Murat Yaşar Özen

– Üçüncü oturumunda FNSS firmasından Proje Müdürü Mustafa Kaplan

– Dördüncü oturumunda ASISGUARD firmasından Elektronik Sistem ve Tasarım Müdürü Cemil Kesik

Etkinliğe youtube kanalı üzerinden katılabilir, sertifika almak için oturum sırasında paylaşılan formları doldurabilirsiniz.

Youtube Kanalı: https://lnkd.in/g9_GfXp

Etkinliğe özel düzenlenecek Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi, İHA-1 ve İHA-0 Eğitimi, Savunma Sanayi Temel Proje Yönetimi Eğitimi gibi pek çok eğitimin; kamuflaj çanta, taktik akıncı çantası, tişört, termos

İTÜ SAVTEK Savunma Teknolojileri Günleri’21

Başlangıç tarihi: 24 Mart 2021
Bitiş tarihi: 26 Mart 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: STG’21 Online Olarak Gerçekleşecek.
itusavtek
SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ GÜNLERİ - İTÜ SAVTEK

Savunma Sanayii alanında üniversiteler arasında gerçekleştirilen en kapsamlı etkinlik olan Savunma Teknolojileri Günleri İTÜ SAVTEK tarafından 24-25-26 Mart 2021 tarihlerinde online (çevrimiçi) olarak STG’21 ismiyle gerçekleştirilecektir.

Salgın koşullarında düzenlenen online etkinliklerden farklı olarak canlı yayınlar prodüksiyon ekipleriyle birlikte şirketlerin yerleşkelerinden gerçekleştirilecektir.

SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ GÜNLERİ – İTÜ SAVTEK

Savunma sanayimiz ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlamayı hedef edinen Savunma Teknolojileri Kulübü(SAVTEK), İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

2008-2009 akademik yılında İTÜ’de faaliyetlerine başlayan SAVTEK, disiplinler arası bir öğrenci kulübüdür. Bu kulüp, kısa zamanda gelişerek önemli projelere imza atmıştır. Kulüp üyeleri, ülkemizde savunma sanayisi kurum ve şirketlerini ziyaret etmişler ve bu kurum ve şirketleri İTÜ’ye davet ederek üniversite öğrencilerine bilgi ve birikimlerini aktarmalarına büyük destekte bulunmuştur.

İTÜ ile Türk savunma sanayii arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun ve olası iş birliği olanaklarının değerlendirildiği bu etkinlikte;

 • Türk savunma sanayiinde AR-GE’ye yapılan yatırımlar,sağlanan kaynaklar, geleceğin politikaları konusunda İTÜ’deki akademisyenlerin ve öğrencilerin farkındalığının arttırılması,
 • İTÜ’nün sahip olduğu akademik gücü, labaratuvar kabiliyetleri ve sahip olduğu nitelikli öğrenci profili konusunda Türk Savunma Sanayii kurum ve kuruşlarının farkındalığının arttırılması,
 • İTÜ ve Türk Savunma Sanayii arasındaki mevcut iş birliğini geliştirmeye yöenlik atılan somut adımların arttırılması,
 • Üniversite öğrencileri ve sivil halkın savunma sanayii ile arasındaki bağın kuvvetlendirilmesi,
 • Savunma sanayii ile ilgili doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi,
 • Savunma sanayii kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.
https://youtube.com/itusavtek

Hacettepe Otomotiv Topluluğu-Savunma Sanayii Söyleşileri

Başlangıç tarihi: 3 Mart 2021
Bitiş tarihi: 5 Mart 2021
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: https://heylink.me/hot_hacettepe/
soylesi
Hacettepe Otomotiv Topluluğu Savunma Sanayii Söyleşileri Etkinliği

Hacettepe Otomotiv Topluluğu 3-4-5 Mart tarihlerinde Savunma Sanayii Söyleşileri etkinliğini online olarak düzenleyecek. Savunma Sanayii Söyleşileri etkinliğinde sektörü yakından tanıyıp kariyerinizi planlayabilirsiniz. Mülakat simülasyonu, Workshop gibi uygulamalı eğitimler ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Sektörün en iyi şirketlerinin stantlarına uğrayıp o şirkette ki kariyer olanaklarını öğrenip staj imkanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kariyer basamaklarını adım adım tırmanırken neye ihtiyacınız varsa bu etkinlikte var!

Etkinlik sonunda en az 9 oturuma katılan kişilere “Savunma Sanayii Söyleşileri Katılım Belgesi” verilecek olup CV toplanacaktır.

Etkinlik hakkındaki bilgilere https://www.instagram.com/savunmasanayiisoylesileri/ Instagram sayfasından erişebilirsiniz. Etkinliğe kayıt linki ise https://biletino.com/tr/e-b4r

Etkinliğe Giriş Yapmak için uygulama linki: http://bit.ly/2PbkxF2  “

Hacettepe Otomotiv Topluluğu Savunma Sanayii Söyleşileri Etkinliği

Etkinlik Programı

3 Mart

14.00-15.00 Savunma Sanayii Başkanlığı Deniz Araçları Daire Başkanı Alper KÖSE

15.15-16.15 TUSAŞ MRB Mühendisliği Baş Mühendisi Faruk OĞUZ

16.30-17.30 ASELSAN Deniz Haberleşme Sistemleri Program Müdürü Tuğberk ETGÜR

17.45-18.45 MilSOFT Savaş Sistemleri Direktörü Mustafa Lütfi CİVELEK

4 Mart

14.00-15.00 STM İşe Alım ve Yetenek Geliştirme Ekibi

15.00-16.30 SSB Çalıştayı ve FNSS Mülakat Simülasyonu

16.30-17.30 NUROL MAKİNA Mühendislik Direktörü Alper TEKİN, Tasarım Direktörü Evren SESAL

17.45-18.45 MAVİ VATAN, Emekli Tümamiral Cem GÜRDENİZ ve Emekli Albay Mustafa Lütfi CİVELEK

5 Mart

12.45-13.45 HAVELSAN Robotik ve Otonom Sistemler Grup Lideri Gürkan ÇETİN

14.00-15.00 TÜBİTAK SAGE İş Geliştirme ve Strateji Birimi Amiri Murat Yaşar ÖZEN

15.15-16.15 ROKETSAN Mühendislik Analizleri ve Silah Sistemleri Tasarım Müdürü Bülent ACAR

16.30-17.30 EGD Başkanı Ümit UÇAR ve ENDÜSTRİ 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Ahmet KAYA

Defence Port Turkey-Güney Asya Fuarı

Başlangıç tarihi: 26 Ekim 2020
Bitiş tarihi: 28 Ekim 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Sanal Fuar
defence_port_turkey
Defence Port Turkey-Güney Asya Fuarı

Defence Port Turkey-Güney Asya Fuarı

Türkiye savunma sanayisinin dünya pazarlarında daha etkin yer alması ve yeni fırsatlara ulaşması için düzenlenen Defence Port Turkey fuarı, bu yıl 6.kez kapılarını Defence Port Turkey-Güney Asya olarak açacak.

Önceki yıllarda Türkiye, Katar ve Pakistan’da düzenlenen 6’ncısı yapılacak Defence Port Turkey South Asia fuarı, 26-28 Ekim 2020 tarihleri arasında Covid-19 pandemisi sebebi ile ilk kez sanal fuar olarak gerçekleştirilecek. Pakistan, Bangladeş ve Afganistan ülkelerinin askeri heyetlerinin katılacağı fuarda heyetler ve firmalar video konferans yöntemiyle bir araya gelecekler.

Pandemi öncesinde Dakka’da yapılması planlanan fuar, Türkiye ile Güney Asya ülkeleri arasında savunma alanında varolan işbirliğini daha da güçlendirecek.

Pakistan, Bangladeş ve Afganistan’dan askeri heyetlerinin katılacağı fuarda, heyetler ve firmaların video konferans yöntemiyle bir araya geleceğini belirten Kurt, katılımı beklenen askeri heyet sayısının 80’in üzerinde olduğunu bildirdi.

Güney Asya’nın Stratejileri Bu Fuarda

Güney Asya’nın önemli devlet ve askeri yetkililerini bir araya getirecek oturumlarda, ülkelerin askeri temsilcileri konu başlıkları ile ilgili olarak genel tedarik ve lojistik planlarını da açıklamış olacaklar.

“Güney Asya’da Yeni Jenerasyon Kara Kuvvetleri” isimli webinarlar, 26 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10:00’da Bangladeş, 13:00’de Pakistan ve 15:00’de Afganistan olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek.  

“Güney Asya’da Deniz Gücü ve Gelecek Planları” webinarda ise 27 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10:00’da Bangladeş ve 13:00’de Pakistan olmak üzere 2 oturumda yapılacak.

“Güney Asya’da Hava Savunma Stratejileri”nin konuşulacağı webinar 28 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10:00’da Bangladeş, 13:00 de Pakistan ve 15:00 te Afganistan olmak üzere 3 oturumda konuşulacak.

3 gün sürecek fuarda ise katılımcı firmalar Pakistan katılan 40’ı aşkın heyet Bangladeş’ten katılan 25’i aşkın heyet ve Afganistan’dan katılan 10’u aşkın heyetle 3 gün boyunca B2G görüşmeler yapma imkânı bulacaklar. Fuarda 500’ün üzerinde iş görüşmesi planlanıyor.

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2020)

Başlangıç tarihi: 13 Ekim 2020
Bitiş tarihi: 15 Ekim 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi
icdda_2020
Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2020)

SAVUNMA VE HAVACILIKTA ENDÜSTRİYEL İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ (ICDDA) 2020

2013, 2014, 2016 ve 2018 yıllarında Savunma Sanayii Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı Destekleri ile gerçekleştirilen, 5. Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği, 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin 1. Gününde Sivil Havacılık, Deniz-Hava-Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde; birçok ülkeden Askeri ve Ticari Ataşeler, ilgili Bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları, ilgili Bakanlıkların Temsilcileri, yerli ve yabancı ana sanayii firmaları ve sanayicilerimizin de aralarında bulunduğu 2000’in üzerinde yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferansların yanı sıra; 3 gün boyunca standlı katılımcılar ve davetli/VIP ziyaretçiler için ikili iş görüşmeleri (B2B) organize edilmektedir.

4.sü 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşen etkinliğe; 60 ülkeden, 260 firmanın katılımı ile 5700 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmıştır. Etkinliğe AIRBUS, AZERBAYCAN SAVUNMA SANAYİİ BAKANLIĞI, BAE SYSTEMS, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ ASKERİ KUVVETLERİ, BOEING, BREZİLYA HAVA KUVVETLERİ, CERN, DASSAULT SYSTEMS, IGSS KUVEYT, KAI, LEONARDO GROUP, KATAR ASKERİ KUVETLER, LOCKHEED MARTIN, MBDA, MEXICO FEMIA, NATO/NSPA, NAVANTIA, PAKISTAN HAVA KUVVETLERİ, PTC, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, STELIA, UKROBORONPROM, THALES ve THYSSENKRUPP gibi birçok önemli kurum ve firmanın katılımının yanı sıra, ASELSAN, BMC, FNSS, HAVELSAN, KALE HAVACILIK, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, STM, TUSAŞ-TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ, TEI, THY TEKNİK gibi ana sanayi firmaları ve AFAD, ANKARA KALKINMA AJANSI, T.C. MSB ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, T.C. MSB TERSANELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ASO, ATO, BTK, DMO, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, KOSGEB, SASAD, SSI, TOBB, TÜBİTAK gibi birçok kurum ve kuruluş ile pek çok sanayici katılım göstermiştir.

ICDDA organizasyonu, yurt dışından getirdiği Tedarik Zinciri ve Satın Alma Yetkililerinin katılımları ile gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri sonucunda Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından 2014 yılında “Savunma Sanayi Özel Ödülü” ve 2017 yılında “Savunma Sanayii Tanıtımı” özel ödülüne layık görülmüştür.

ICDDA 2020 Program

5.ICDDA ETKİNLİK PROGRAMI 


13 EKİM SALI 2020

09:30 – 10:00 : Kayıt ve hoşgeldiniz 

10:00 – 10:30: Açılış Konuşmaları


10:30 – 12:15: Konferanslar


12:15 – 13:30: Networking Yemeği

13:30 – 15:30: Konferanslar

14 EKİM ÇARŞAMBA 2020

08:30: Etkinlik alanının katılımcılara açılması

09:00 – 18:00: İkili İş Görüşmeleri ve Çalıştaylar

15 EKİM PERŞEMBE 2020

09:00 – 17:30: İkili İş Görüşmeleri ve Çalıştaylar

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2020)

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 2020

Başlangıç tarihi: 22 Eylül 2020
Bitiş tarihi: 27 Eylül 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Gaziantep Havalimanı
t3-logo-OK
TEKNOFEST

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Festival 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep Havalimanı’nda gerçekleştirilecektir.

Türkiye’nin gelişmesi ve her alanda bağımsızlığını güçlendirmesi ile ilgili hedefleri doğrultusunda milli ve özgün teknolojik ürün ve sistemler geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmaların en önemli unsurları ise, toplumun bütün katmanlarının bu hedefler doğrultusunda motivasyon kazanması ve ileri teknoloji projelerini geliştirecek insan kaynağının eğitilmesi ve desteklenmesidir. Bir “Milli Teknoloji Hamlesi” olarak tanımlanabilecek bu süreçlerde başarı elde edilmesinin ön koşullarından birisi ise tüm dünyada yüksek teknoloji projelerinin lokomotifi kabul edilen havacılık ve uzay alanlarında gelişme kaydedebilmektir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Gösteriler, Aktiviteler ve Seminerler’e katılım ve Uluslararası Girişim Fuarı’nı ziyaret ücretsiz olup herkese açıktır.

Ülkemizde havacılık alanında Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ gibi müteşebbislerin erken dönem gayretleri maalesef gerekli desteği görmemiş ve akamete uğratılmıştır. Son dönemde ise ülkemiz yerli İHA’lar, helikopter ve uçaklar üretebilir hale gelmiş, uydu ve uzay çalışmalarında önemli mesafeler kaydetmiştir. Bu çalışmaların artarak devam etmesiyle, gerek bu alanlarda gerekse teknolojinin diğer alanlarında dünyanın en iyisi yüksek teknoloji ürün ve sistemlerinin milli ve özgün olarak ülkemizde üretilmesi amaçlanmaktadır.

Etkinlik Programı: https://www.teknofest.org/program.html

SEDEC Security&Defence Konferans Fuar ve B2B

Başlangıç tarihi: 15 Eylül 2020
Bitiş tarihi: 17 Eylül 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Ankara ATO Congerisum
sedec20
Sedec 2020 Security & Defence

Etkinlik Hakkında

Sloganı, “Kısa sürede doğru kişiler, doğru işler!” olan SEDEC:

Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik ve Savunma Sistemleri konularında Uluslararası ve Ulusal tüm oyuncuları bir araya getiren, konferans, ikili iş görüşmeleri ve sergi organizasyonudur.

Savunma Sanayii Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri, Jandarma gibi ihtiyaç makamlarını, üreticiler ile direk bağlantıya geçiren, büyük platform üreticilerinin KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan etkin bir platformdur.

 • Silah Sistemleri
 • Sınır Güvenliği Platformları
 • Savunma Sistemleri
 • İzleme Sistemleri
 • Giriş Kontrol Sistemleri
 • Komünikasyon Sistemleri
 • Simülasyon Sistemleri
 • Otonom sistemler, İHA
 • Optik/ Kamera
 • Eğitim Simülasyon
 • Acil-Kurtarma Sistemleri
 • Personel Koruyucu Sistemler
 • Dedektörler
 • Güvenli Şehir Sistemleri

konularında çalışan;

Kamu, askeri kurum ve kuruluş temsilcileri, ana sanayi temsilcileri, KOBİ ve yan Sanayi sahipleri, çalışanları, kümeler, sanayi ve ticaret odaları

Sergi

Sınır Güvenliği, Anayurt Güvenliği, İç Güvenlik alanında son teknolojiye sahip ürünlerin, hem Devlet hem de özel sektörden, ulusal ve uluslararası ihtiyaç makamları ile alıcıları buluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Savunma Sanayi tedarik zincirinde olan orta ve küçük işletmeler, savunma ana sanayi platform üreticilerine ürün ve kabiliyetlerini gösterme şansı yakalayacaklardır.

Konferans

Sektörün önde gelen yerli ve yabancı konuşmacıları, sektöre yön verenler, teknoloji yaratanlar, karar vericilerin 5 oturumda yapacağı sunumlar ve paneller ile anayurt güvenliği, sınır güvenliği,  insansız hava araçları, toplumsal olaylara müdahale araçları, tedarik zinciri güvenli şehirler kavramlarının tek tek alındığı sektör profesyonellerinin katıldığı etkin konferansı kaçırmayın.

İkili Görüşmeler

Tüm tedarik makamlarının, satınalmacıların diğer taraftan üreticiler ile önceden istedikleri kişiler ile birebir toplantı yapmalarını sağlayan çok etkin ve direk iş odaklı bir platformdur. Savunma ve Güvenlik Sektörlerinde yerli ve yabancı satınalmacılar ile sektörde tasarım, üretim yapan firmalar arası ikili iş görüşmeleri organizasyonudur.

Güvenlik ve Savunma Sektörlerin İhtiyaçlarının İhtiyaç Makamların ve Orijinal Ekipman Üreticilerinin, proje yöneticilerinin önceden planlanmış takvimde, direk üretici ve doğru kişilerle, tamamen iş odaklı birebir toplantıları içeren çok etkin bir platformdur.

Fuar

Sınır Güvenliği, Anayurt Güvenliği, İç Güvenlik alanında son teknolojiye sahip ürünlerin, hem Devlet hem de özel sektörden, ulusal ve uluslararası ihtiyaç makamları ile alıcıları buluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Savunma Sanayi tedarik zincirinde olan orta ve küçük işletmeler, savunma ana sanayi platform üreticilerine ürün ve kabiliyetlerini gösterme şansı yakalayacaklardır.

Etkinlik Takvimi

Etkinliğin ilk gününde; anayurt güvenliği, sınır güvenliği ve iç güvenlik sistemlerinin tedarik zinciri konularını kapsayan bir konferans gerçekleşecek.

15 Eylül 2020 Salı
08:30 – 09:30 Kayıt
09:30 – 10:30 Açılış Töreni
10:30 – 12:30 Konferanslar
12:30 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00 – 18:00 Konferanslar, Fuar Ziyareti, B2B
18:30 – 22:00 Gala Gecesi

16 Eylül 2020 Çarşamba
08:00 Fuar Alanı Açılışı
09:00 – 18:00 İkili İş Görüşmeleri, Fuar Alanı Ziyaretler
10:00 – 12:00 Çalıştaylar

17 Eylül 2020 Perşembe
08:00 Fuar Alanı Açılışı
09:00 – 18:00 İkili İş Görüşmeleri, Fuar Alanı Ziyaretleri

9. Hava ve Aviyonik Sistemleri Semineri

Başlangıç tarihi: 3 Eylül 2020
Bitiş tarihi: 4 Eylül 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (METU) Kültür ve Kongre Merkezi
logotr
9.Hava ve Aviyonik Sistemleri Semineri

9.Hava ve Aviyonik Sistemleri Seminerinin Elektronik Vadisi ve TSS Haber’in işbirliği ile 28-29 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Dinleyici katılımı web sayfamızdan kayıt yaptırmak koşulu ile ücretsizdir.

İzmir Enerji Zirvesi 20

Başlangıç tarihi: 29 Şubat 2020
Bitiş tarihi: 1 Mart 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Prof.Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi
izmirenerji
izmir enerji zirvesi 20

Ege Üniversitesi IEEE Power and Energy Society tarafından düzenlenen ‘İzmir Enerji Zirvesi’20’ 29 Şubat – 1 Mart tarihlerinde düzenlenecek. İlki 2017 yılında düzenlenen ve giderek büyük kitlelere ulaşan etkinlik bu yıl 4’üncü kez kapılarını ziyaretçilerine açacak.

29 Şubat günü Ege Üniversitesi Rektörünün açılış konuşmasıyla etkinliğimiz başlayacak. Sonrasında, enerji sektöründe önde gelen katılımcı firmalarla konferans gününe devam edilecek. Elektrik Üretim, İletim ve Dağıtımı TÜPRAŞ özel oturumu, Küresel Enerji Politikaları ve İklim Değişikliği oturumları olacak. Bunların yanında Savunmada Enerji, Yenilenebilir Enerji ve Geleceğin Enerji Teknolojileri panelleri yer alacak. Ayrıca fuaye alanında sponsor firma standları bulunacak. 1 Mart günü alanında uzman kişiler tarafından Eğitimler gerçekleşecetir.

İki günlük etkinliğin ilk gününde ASELSAN, ROKETSAN, ASPİLSAN ENERJİ, ZORLU ENERJİ, SIEMENS GAMESA, EATON, GDZ ELEKTİRİK, TÜPRAŞ gibi enerji sektöründe önde gelen birçok şirketten saygın mühendislerin katılımlarıyla konferanslara ve “Yenilenebilir Enerji”, “Geleceğin Enerji Teknolojileri” ve “Savunmada Enerji” gibi trend konularda panellere; ikinci günde ise enerji alanında uzman akedemisyen ve mühendislere 13 parelel eğitime yer verilecektir.

İzmir Enerji Zirvesi 2020

DETECH Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Konferansı

Başlangıç tarihi: 14 Şubat 2020
Bitiş tarihi: 16 Şubat 2020
Zaman: 00:00 - 00:00
Konum: Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu
detech
DETECH (Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Konferansı)

IEEE DEU’nun düzenlediği mühendislik ve teknoloji etkinliği.

IEEE Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Kolu olarak bu sene üçüncüsü düzenlenecek DETECH (Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Konferansı) 14-15-16 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. 3 gün boyunca sürecek etkinlikte Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencilerini ve farklı sektörlerden katılımcıları İzmir’de ağırlanacaktır.

DETECH; havacılık, elektronik sistemler, enerji, tıp alanlarını da bünyesinde bulunduran ve başta mühendis adayları olmak üzere güncel teknolojileri takip eden, iş hayatına ve geleceğe dair ipuçlarını yakalama amacıyla kendini geliştirmek isteyen her teknoloji severin alanında yetkin profesyonellerle buluşabileceği bir etkinliktir.

Tüm Türkiye’den, kendini çeşitli alanlarda geliştirmek isteyen yaratıcı ve girişimci mühendis adaylarının alanındaki en yetkin yöneticilerle buluşacağı IEEE DETECH, birçok katılımcının kariyer planlarında fark yaratan bir organizasyon olma özelliğini taşımaktadır.

Yeni teknolojilere ilgi duyan, geleceğin dünyasını şekillendirecek çoğunluğu mühendis adayı katılımcılarımız, 3 gün boyunca çeşitli konferanslar ve workshoplara katılarak teknik ve sosyal becerilerini geliştirme fırsatı bulacağı gibi aynı zamanda günümüz teknolojisini geleceğe taşıyan farklı bakış açıları kazanacaktır. Gün boyu konferansların yapılacağı etkinliğimizde öğleden sonra konferans oturumlarına paralel olarak workshoplar düzenlenecektir.

Katılımcı Profili

 • Öğrenciler
 • Genç Profesyoneller
 • Akademisyenler
 • Firma Yetkilileri

Başlıca konular

 • Endüstri 4.0
 • Yapay Zeka
 • Yenilenebilir Enerji
 • Veri Madenciliği
 • Siber Güvenlik
 • Blockchain
 • IoT
 • Big Data
 • Biyomühendislik
 • Otomotiv Sektörü
 • AR
 • VR
 • Otomasyon
 • 3D Printing
 • Girişimcilik
Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Konferansı – DETECH