TÜBİTAK SAGE Kuzgun Mühimmatı

KUZGUN Mühimmat Projesi, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünü (SAGE)’nin kurum inisiyatifiyle iç proje olarak başlatılmıştır.

KUZGUN Mühimmatının birbirinden farklı modüler harp başlıkları ile donatılmış, itkili-itkisiz, kanatlı-kanatsız olmak üzere çeşitli uçuş kombinasyonlarına sahip, 9 farklı modelinin geliştirilmesi planlanmaktadır.

KUZGUN INS, INS/GPS, LAB, IIR, Radar vb. modüler arayıcı güdüm başlıkları ve termobarik, çukur imlalı, parçacık etkili, genel maksat harp başlıklarını kullanabilecek.

Mühimmatın arayıcı güdüm modülü, harp başlığı çeşitliliği ve 100 kg ağırlığı göz önüne alındığında, insanlı/insansız hava araçları, deniz platformları ve kara araçlarıyla kullanılabileceği değerlendirilmektedir.

Çoklu atım ve sürü harekât kabiliyetli KUZGUN Mühimmatının hedef profilinde; Hareketli suüstü gemi ve botlar, askeri kamplar, hareketli askeri birlikler, sığınaklar, mağaralar, sabit ve hareketli hava savunma bataryaları, hafif zırhlı araç ve konvoylar bulunmaktadır.

TÜBİTAK SAGE Kuzgun Mühimmatı

Tübitak Sage Modüler Müşterek Mühimmat Kuzgun Özellikleri:

Kullanılacak PlatformlarMMU, F-16, F-4E/2020, Hürjet, Hürkuş, AKINCI, Muhtelif İHA’lar
Görev TipiHavadan Karaya, Havadan Denize, Karadan Karaya, Karadan Denize, Denizden Karaya, Denizden Denize, 
Güdüm TipiINS, INS/GPS, LAB, IIR, Radar
Kullanılan Harp BaşlığıModüler 25-60kg
Menzil40.000 f irtifada 0,9M bırakma hızı için 40-60NM (74-111km)
Hedeften Sapma (CEP)<1-10 m
Kullanıldığı HedeflerHareketli suüstü gemi ve botlar, askeri kamplar, hareketli askeri birlikler, sığınaklar, mağaralar, sabit ve hareketli hava savunma bataryaları, hafif zırhlı araç ve konvoylar 
Ağırlık100 kg
Boy1.8 m
Tablo için DEFENCETÜRK.NET sitesinden yararlanılmıştır.
TÜBİTAK SAGE Kuzgun Mühimmatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code