AKSA Run Flat Systems

AKSA RUN FLAT SYSTEMS

Araç seyir halindeyken çeşitli nedenlerle lastikte oluşan patlama sonucu aracın ağırlığını karşılayan tekerlek fonksiyonunu yerine getiremez ve jant lastik ile temas eder. Jant lastiğin üzerine kuvvet uygular ve jantın dönmesi sonucu oluşan sürtünmenin etkisi ile lastik ısınır, parçalanır ve araç tamamen kontrol dışına çıkar. Kontrolü kaybedilen araç muhtemel felaketlere kapı açabilir. Bu tehlikenin önlenmesi için lastik patladığında aracın kontrolünün kaybedilmemesi ve hedefe gidebilmesi çok önemlidir. Kontrolü kaybetmeden belirli bir mesafe gidilmesini sağlayan sistem ve böylelikle görevin devam etmesini sağlayan sistem Run Flat’tır.

AKSA RUN FLAT SYSTEMS (Patlak Yol Alabilen Lastik Sistemi)

NEDEN RUN FLAT ?

  • Aracın kontrolden çıkmadan belli bir mesafe giderek, hedefe ulaşılabilmesi için Run Flat sistemine ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Sistem sayesinde araç kaza yapmaz ve trafiği engellemez.
  • Run Flat takılan araç Kontrolü kaybetmez araç savrulmaz, yolcular ve çevresi için bir tehlike  haline dönüşmez.
  • Lastik patlamasına rağmen araç gitmeye devam ettiği için çekici vs. için zaman kaybedilmez.  Araç  güvenli bir alana kendisi gidebilir.
  • Araç gitmeye devam edebildiği için görevin tamamlanmasını sağlar.

Savunma Sanayi’nde Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçları kapsamında BMC, FNSS, Otokar, Nurol Makine, MAN ve Mercedes Benz Türkiye firmaları ile Kayseri ve Arifiye’de bulunan askeri fabrikalarda Tekerlekli Zırhlı Araç üretim ve bakım çalışmaları bulunmaktadır.

Bu çalışmalar kapsamında güvenlik güçlerinin ve tekerlekli askeri araçlarda Run Flat kullanılmasının gerekli olduğu tarafımızca değerlendirilmektedir.

AKSA RUN FLAT SYSTEMS (Patlak Yol Alabilen Lastik Sistemi)

3 thoughts on “AKSA Run Flat Systems

  1. İyi günler ürün çok hoşuma gitti çok mantıklı bir ürün üreten geliştiren herkeze teşekkürlerimi sunarım, günümüzden özellikle ön lastik patlaması sonuçu felaketler oluşmaktadır bu sistem bunun önüne geçiyor bu üründe sivil her hangi bir vatandaşımızda kendi araçına taktırabilirmi şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar diliyorum

    1. Sivil araçlar içinde RunFlat lastikler satılıyor. Ancak ağırlık arttığı için belki yakıt sarfiyatı biraz daha artabilir. Ayrıca normal lastikten biraz daha pahalılar.

  2. Son zamanlarda araç kazaları sonucu hayatını kaybeden mehmetçik sayısının arttığını düşünecek olursak fikriniz çok mantıklı. Yetkililerce dikkate alınması gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir