ASELSAN SERDAR-7M Sahil Gözetleme Radarı

SERDAR-7M Sahil Gözetleme Radarı, sabit bir kara platformu üzerinde kullanılabilen, su üstü deniz hedeflerini ve su üstünde alçak irtifaya sahip hava hedeflerini tespit ve takip edebilen FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave) tipinde düşük tespit edilme olasılıklı (Low Probability of Intercept, LPI) bir radar sistemidir.

SERDAR-7M Sahil Gözetleme Radarı IALA V-128 “Gemi Trafik Hizmetlleri Ekipmanı için Operasyonel ve Teknik Gereksinimler” standardı ile uyumludur. Kullanılan katı hal güç yükselteç teknolojisi ve modüler tasarım yaklaşımı sayesinde sistemin faydalı ömrü uzun, bakım/onarım süreleri kısadır. Radar komuta kontrol sistemleri ile entegre edilebildiği gibi, sahil gözetleme, gemi trafik kontrol, liman kontrol gibi uygulamalarda da yüksek etkinlik sağlamaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı doğrultusunda imzalanmış olan “Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS) Faz1 Projesi SERDAR Sahil Gözetleme Radarı, Elektro Optik Alt Sistemi ve SAHAB Tedarik Sözleşmesi” kapsamında ASELSAN tarafından sağlanacak altı adet SERDAR-7M Sahil Gözetleme Radarının Fabrika Kabul Testleri gerçekleştirildi. SSM, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve HAVELSAN çalışanlarından oluşan kabul heyetiyle açık işlem maddesi olmaksızın altı sistemin Fabrika Kabul Muayene Testleri başarı ile tamamlandı.

SERDAR SAHİL GÖZETLEME RADAR AİLESİ

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir