Nurol Teknoloji Balistik Koruyucu Yelek Üretecek

Balistik Koruyucu Yelek (BKY) Projesi

Amaç: EGM’nin ihtiyaç duyduğu balistik koruyucu plakalar ve balistik koruyucu yeleklerin temin edilmesi planlanmaktadır.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Balistik Koruyucu Yelek projesi kapsamında SSM ile Nurol Teknoloji Sanayi ve Madencilik Ticaret A.Ş arasında 180.000 balistik yelek üretimi için sözleşme imzalandığını açıkladı.

SSM’den yapılan yazılı açıklamada 2 Eylül 2016 tarihinde Başbakanlık Makamı tarafından sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verilen Balistik Koruyucu Yelek (BKY) Projesi kapsamında Nurol Teknoloji ile imzalanan sözleşme ile “emniyetin ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması yönünde önemli bir adım atıldığı” kaydedildi.

Açıklamada sözleşme tutarına ilişkin bilgi verilmedi.

Sözleşmenin, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan 180,000 adet balistik koruyucu yeleğin azami oranda yerli üretim, imkan ve kabiliyetler kullanılarak proje kapsamındaki tüm teslimatların 11 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanmıştır. Bununla birlikte, başta balistik koruyucu yelek olmak üzere kişisel balistik malzemelerle ilgili (hammadde vb.) yerli katkı miktarının zamanla artırılması da hedeflenmektedir” denildi.

Nurol Teknoloji bünyesinde, balistik koruyucu yeleklerde NIJ standardında belirtilen bütün seviyeler için çözümler sunulmaktadır.Her türlü müşteri isteğine uygun üretilebilen yelekler,arzu edildiği taktirde kullanım amacına göre de tasarlanabilmektedir.Mobilenin ön planda olduğu SİPER® çözümü ‘taktik yelekler’, NIJ seviye IV’e uygun olarak 4.5 kg’dan başlayan ağırlıklarla sunulabilmektedir.

Buna karşın  SİPER® çözümü tam donanımlı koruyucu yelekler NIJ SEVİYE III için 5 Kg civarında olup ,NIJ seviye IV istenildiğinde yaklaşık ağırlığı 8 Kg civarında olmaktadır.Bu donanımlı çözüme boyunluk ve omuzluk gibi aksesuar koruyucular dahildir.

BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK
BALİSTİK KORUYUCU YELEK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir