Efes 2016 Tatbikatında İnsansız Hava Araçları

İnsansız hava aracı ‘Bayraktar’ı üreten Baykar, Karayel’i üreten Vestel, Altay tankını üreten Otokar firmalarının yanı sıra Roketsan, Aselsan, MKE, FNSS ve Nurol başta olmak üzere 18 firma sergide ürünlerini tanıttı. Sergide en çok insansız hava aracı Bayraktar ve Karayel ile Altay tankının sergilendiği bölümler dikkat çekti. Baykar firması yetkilisi Mustafa Köseoğlu, özellikleri hakkında bilgi verdiği insansız hava aracı Bayraktar’ın tatbikatın gözlemci gününde de, kullanılacağını açıkladı.
Bunların yanı sıra sergide, TSK ile farklı ülkelerin ordularının envanterine girmiş ve girecek olan Roketsan’ın geliştirdiği Cirit ile Som füze sistemleri, Aselsan’ın ürettiği orta ve alçak irtifa füze sistemleri, FNSS, Nurol firmalarının zırhlı muhabere araçları tanıtıldı. Sergilenen savunma sanayi ürünleri arasında TSK envantesinde olup terörle mücadele harekatlarında kullanılan Kirpi, Ejder Yalçın, Kobra zırhlı muhabere araçları da yeraldı. Havelsan firması da, yine terörle mücadele operasyonları için geliştirdiği etkin eğitim simülatör sistemlerini tanıttı. Serginin 31 Mayıs tarihine kadar tatbikata davetli olan Türk ve yabancı gözlemcilere açık olacağı öğrenildi.

Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atış Tatbikatı’nda Bayraktar TB2 insansız hava aracı tarafından çekilen görüntüler yayınlandı.

Bayraktar TB2 Efes 2016 Tatbikatında

Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atış Tatbikatı’nda Vestel Karayel insansız hava aracı tarafından çekilen görüntüler yayınlandı.

Vestel Karayel Efes 2016 Tatbikatında

Konu Fotoğrafları

SİLAHLI BAYRAKTAR TB2
SİLAHLI BAYRAKTAR TB2
SİLAHLI BAYRAKTAR TB2
SİLAHLI BAYRAKTAR TB2
SİLAHLI VESTEL KARAYEL
SİLAHLI VESTEL KARAYEL
SİLAHLI VESTEL KARAYEL
SİLAHLI VESTEL KARAYEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code