Baykar Makina San. ve Tic.A.Ş.

Baykar Makina, 1981 yılında etkinliklerine Otomotiv Sanayine hassas talaşlı üretim parçalarının seri üretimine, 2000 yılı sonrasında yapılan yatırımlar çerçevesinde kalıp üretimi konusunda da hizmet vermeye başlayan ve yine 2000 yılı sonrasında geliştirdiği otonom insansız hava aracı sistemleri ile savunma sanayine adım atmış %100 Türk sermayeli şirkettir.

Şirket, Kale-Baykar Mini İHA ile ilk milli insansız keşif ve istihbarat (haberalma) hava aracını geliştirme ünvanına sahip olmuştur. Sözkonusu sistemlerden Kara Kuvvetleri Komutanlığı 19 set (76 adet uçak içerir) İHA sistemi alımı için firmayla anlaşmaya varmıştır.

Kale-Baykar Grubu tarafından üretilen yerli İHA Bayraktar TB2’nin ikinci paketi TSK’ya teslim edildi. 15-18 Haziran 2015 tarihleri arasında Keşan’da konuşlu 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndaki askeri havalimanında yürütülen test ve kabul süreci kapsamında ikinci pakette yer alan 6 uçak ve 2 yer istasyonu tüm teknik kriterlerin eksiksiz olarak tamamladı. Böylelikle TSK envanterine yerli olarak 12 İHA ve 4 yer istasyonu girmiş oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Kale Baykar İş Ortaklığı tarafından millli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar Taktik İnsansız Hava Aracı (İHA) için toplam 6 Uçak ve 4 Yer Kontrol İstasyonundan oluşan 2 sistem için sipariş verdi. 31 Ağustos 2015 tarihinde Proje Başlama Kararı’nın alınmasını müteakip Teklif Değerlendirme ve Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak 15 Ekim 2015 tarihinde EGM Taktik İHA Tedarik Sözleşmesi imzalandı.

Tasarım ve Analiz
Elektronik Donanım Tasarımı
Gömülü Yazılım Geliştirme
Kontrol ve Simülasyon Sistemleri Geliştirme
Nesne Tabanlı Yazılım Geliştirme
Elektronik Donanım Üretim
Elektronik Test ve Entegrasyon
Kablaj
İleri Teknoloji Kompozit İmalatı
CNC 3 ve 5 Eksen İşleme

BAYKAR MAKİNA
BAYKAR MAKİNA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir