ATAK 2 Helikopteri

31 Ekim 2017 | millisavunma | Ar-ge Çalışmaları, Hava Araçları | 2 yorum

TUSAŞ/ TAI tarafından paylaşılan konsept tasarımlarda ATAK 2 Helikopterine ilişkin bazı bilgi ve görsellere yer verildi.

ATAK 2 Taarruz Helikopteri, T129 ATAK Helikopterinde  kazanılan bilgi birikimi ve operasyonel tecrübeyle tamamen milli olarak, yerli imkân ve kabiliyetlerle tekrar tasarlanacak.

Mevcut Atak helikopterinden daha büyük ve maksimum kalkış ağırlığı 8 tona kadar çıkması beklenmektedir.
ATAK 2, artırılmış faydalı yük, yeni nesil kamera ve elektro optikler, kendini koruma sistemleri, yenilenmiş silah istasyonları ve aviyoniklerle yüksek performansa sahip olacak.

ATAK 2 Helikopterinin ilk görüntüleri.

ATAK 2 HELİKOPTERİ

ATAK 2 HELİKOPTERİ

2 thoughts on “ATAK 2 Helikopteri

  1. Selim yeşil

    Ben bir Türk vatandaşı olarak isterimki.örneğin geliştirilen her silah için bir Form açılsın.yeni nesi gençler buraya katılmaya teşvik edilsin.onlarında farklı düşünce yaratıcılıklarından faydalanıp sizin malzeme vefikirlerinizin birleşiminden daha iyi daha gelişmiş silahlar üretilip ülkemize kazandırılsın.bu ülkeninde bunlara sahip olmaya hakkı var.

    1. millisavunma Post author

      Arzu ettiğinize benzer çalışmalar yapılmaya başlandı. Buna en güzel örnek Teknofest İstanbul Festevalidir. Bu tarz festival ve yarışmalar farklı düşüncelerin önünü açacak, gençlere fikirlerini ortaya koyabilecekleri imkanlar sağlanacaktır. http://teknofestistanbul.org/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir