TORUK Yeraltı Görüntüleme Sonar Sistemi

Yerin 30 metre kadar altından görüntü sağlayabilen ve yer altına döşenmiş mayınların, bombaların önceden tespitini yapabilen TORUK sonar sistemi İdem Teknoloji mühendisleri tarafından geliştirildi.

Toruk 101

TORUK 101 modeli sahip olacağı okuyucu başlık ile 1 kullanıcının rahat bir şekilde ölçüm yapabilmesine olanak sağlayan hafif kompakt tasarımı ile kullanıcıyı yormadan yüksek çözünürlüklü ölçümler yapmasına imkan verir, noktasal veri analizi için tasarlanmış olan bu ürünün ölçümü 30m derinliğe kadar, görsel manyetik anomali haritası oluşumuna imkan vermesi hedeflenmiştir.

TORUK 101

Toruk 102

TORUK 102 modeli tasarımı sayesinde şerit halinde yerleştirilen okuyucu başlıklar ile ölçümler yaparak 30m derinliğe kadar yüksek çözünürlüklü anlık manyetik anomali haritasına erişime imkan sağlayacaktır. Ölçüm yapılmak istenilen alanın genişliğine göre okuyucu başlık sayısının arttırılması veya azaltılması ile ölçüm zamanından kazanç sağlanması hedeflenmiştir. Toruk 102 modeli sahip olduğu GPS sistemi ile çalışmaların hangi bölgelerde yapıldığını takip etmeye imkan sağlayarak çalışmaların düzenli ve en az hata payıyla yürütülmesi için olanak sağlayacaktır. Şehir planlaması ile alakalı olarak yerin doğal gaz, su, kanalizasyon hatlarının haritalandırılması için kullanılabilecek bir sistem tasarlandı.

TORUK 102

Toruk 103

TORUK 103 modeli gerçek zamanlı manyetik anomali haritası elde edebilmek için tasarlanmıştır. Okuyucu başlıkların hafif olması sayesinde birçok okuyucu başlık kullanılarak manyetik anomali haritasının bütününü gerçek zamanlı olarak görsele aktarmayı sağlayacaktır. Bu sayede güvenlik sebebi ile yürütülecek olan işin hatasız ve gecikmesiz olarak herhangi bir harekete ihtiyaç duymadan neticeye kavuşturulması planlanmıştır. TORUK 103 Mayınların veya istenilen her hangi bir maddenin teşhisini canlı görüntü alabileceğimiz, real time görüntü verebilen bir sistem olarak tasarlandı.

TORUK 103

Toruk 104

TORUK 104 modeli gezici araç olarak drone a yerleştirilen okuyucu başlıklar ile kullanıcıyı arazi şartlarının getirdiği zorluklardan kurtarabilmek için tasarlanmıştır. GPS sisteminin yanı sıra kendi tasarlayacağımız konumlandırma sistemine de sahip olacak olan bu model otomatik pilot sistemiyle de oluşabilecek hatalara karşı başlangıç noktasına dönebilecek bir sistem tasarımına sahip olacaktır. TORUK 104 mayınların bulunması, derinlikleri ve kitleleri hakkında bilgi edinebileceğimiz bir sistem olarak tasarlandı.

TORUK 104

Not: Firmanın isteği üzerine başlık kullanıcı yorumlarına kapatılmış. eski tarihli yorumlar kaldırılmıştır.