TAI’nin Yeni Genel Müdürü Temel Kotil

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürlüğü koltuğuna THY eski Genel Müdürü Temel Kotil oturdu. TUSAŞ/TAI’de bugün düzenlenen Yönetim Kurulu’nda alınan kararla Doç.Dr. Temel Kotil TUSAŞ Genel Müdürlüğüne atandı.

Aynı karar ile TUSAŞ eski Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı olarak görevlendirildi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı personeli ile ve dalaştı. Yaklaşık 14 yıl sürdürdüğü görevinden ayrılan TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, TUSAŞ-TAI birleşmesi ile genel müdürlük görevini devralmıştı.  Dörtkaşlı vedasında personele özetle şunları söyledi;

14 yılı (3+11) Genel Müdürlük olmak üzere, 25 yılı aşkın görev yaptığım TUSAŞ/TAI’deki pozisyonumdan  bugün itibariyle ayrılıyorum. Bu, Aileden kopmak anlamında değil. Sadece bir bayrak devir teslimi. Kalbimin hep sizlerle olacağını ve ölene kadar kendimi bu camianın bir parçası olarak göreceğimi bilmenizi isterim. Bundan sonrası için de, başarılarınızın daim olmasını dilerim. Allah yolunuzu açık etsin, işiniz hep rast gitsin. Haklarınızı helal edin. Hoşçakalın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir