Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA)

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) himayelerinde, Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) tarafından gerçekleştirilen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) uluslararası etkinliğimizin 4.sü; 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ve Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) organizatörlüğünde; Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalara,

  • İkili iş görüşmeleri gerçekleştirme,
  • Mevcut iş ilişkilerini geliştirme,
  • Yeni iş ilişkileri oluşturma,
  • Sektörün karşılaştığı problemleri ve olası çözümleri keşfetme fırsatı sunan,

Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri, üreticiler ve satın almacılar için, daha önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri sayesinde tedarik zinciri odaklı işbirliği ve iş fırsatları yakalamak açısından mükemmel bir platformdur. Orjinal ekipman üreticileri ve 1. seviye tedarikçiler sözleşme yöneticileri ile buluşarak sivil ve askeri alanda uzmanlaştıkları kabiliyetlerini sunma fırsatı yakalayacaklardır. Bu zengin program ülkedeki iş ve yatırım fırsatlarının ortaya çıkarılması bakımından önemlidir.

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA)

Zaman kazanın ve doğru kişilerle sadece 2 günde tanışın ve görüşün!

İş platformumuz organizasyon öncesinde havacılık şirketlerine kendilerini tanıtma ve gerekli kişilerle görüşme talep etme fırsatını sunmaktadır.
Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri katılımcılara kendi seçimleri dahilinde, önceden ayarlanmış ikili iş görüşmeleri ayarlamaktadır.
Bu etkinlik, tedarik zinciri yöneticilerinin, satın almacıların, teknik personelin, tedarikçiler ve sözleşme yöneticilerinin  en kısa zamanda, en doğru insanla talep ve kabiliyetlerini paylaşması için önemli bir araçtır.

ICDDA organizasyonu yurt dışından getirdiği Satın Almacılar ve gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri ile “Savunma Sanayi Müsteşarlığı” tarafından 2014 Savunma Sanayi Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii Tanıtım Özel Ödülüne layık görülmüştür. T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından UR-GE Projeleri kapsamında verilen destekler KOBİ’lerimizin etkinliğe katılımının artması anlamında büyük önem arz etmektedir.

ICDDA organizasyonu yurt dışından getirdiği Satın Almacılar ve gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri ile “Savunma Sanayi Müsteşarlığı” tarafından 2014 Savunma Sanayi Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii tanıtı özel ödülüne layık görülmüştür. T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından UR-GE Projeleri kapsamında verilen destekler KOBİ’lerimizin etkinliğe katılımının artması anlamında büyük önem arz etmektedir.

Etkinliğin 1. Gününde Sivil Havacılık, Deniz-Hava-Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde birçok ülkeden askeri ve ticari ataşeler, ilgili bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları ve ilgili Bakanlıkların temsilcileri gibi yaklaşık 1600 yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferanslar düzenlenmektedir. 2. ve 3. gün ise, stantlı katılımcılar için ikili iş görüşmeleri organize edilmektedir.

RAKAMLAR İLE ICDDA 2013 – 2014 – 2016

3.sü Ekim 2016 yılında gerçekleşen etkinlikte; 33 ülkeden, 200 firmanın üzerinde katılım ile, 5400 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmıştır. Yurtdışından AIRBUS DEFENCE AND SPACE, BOEING, DASSAULT SYSTEMS, EADS, LEONARDO GROUP, LOCKHEED MARTIN, MBDA, NAVANTIA, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, THALES gibi bir çok önemli firmanın katılımının yanı sıra; yurt içinden ASELSAN, HAVELSAN, FNNS, ISTANBUL TERSANESİ, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, TAI, TEI gibi ana sanayi firmalarımız ile pek çok sanayicimiz etkinliğimize katılım göstermiştir.

23-25 Ekim 2018’de 4.sü gerçekleştirilecek olan etkinliğe, Türkiye Havacılık Sanayiinin başarılı çalışmaları ve bakım onarım konularının yanı sıra sertifikasyon ve bölgesel kalkınma modelleri konusunda da çeşitli konferanslar verilerek katılımcılar bilgilendirilecektir.

Daha detaylı bilgiye;

ece.umay@ostim.com.tr ve ugur.aydin@ostim.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Kayıt Sayfası: http://meetings.bciaerospace.com/ankara/2018/signup.php

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir