İnsansız Zırhlı Araç Ejder Yalçın

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, İnsansız Zırhlı Araç Ejder Yalçın’ın testlerinin başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İnsansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız.” açıklamasının ardından gündeme gelen insansız kara araçlarının teminine yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, “İnsansız ve robotik sistemlerin muharebe sahasına inmeye başladığı bugünlerde, Türkiye teknolojiyi takip eden değil; yön veren bir ülke olacaktır” açıklamasında bulundu.

İnsansız Ejder Yalçın testi başarıyla geçti

Demir, “İnsansız Ejder Yalçın aracımızın testleri başarıyla gerçekleştirildi ve arkası geliyor” ifadelerini kullandı.

İnsansız kara aracının ilk görüntüleri paylaşılmıştı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı geçtiğimiz günlerde, insansız kara araçlarına yönelik bir video paylaşmış, 20’den fazla aracın Zeytin Dalı Harekayı’nda kullanılmak üzere TSK’ye teslim edileceğini açıklamıştı. Aracın Katmercilere ait UKAP insansız kara aracı olması bekleniyor.

UKAP – Uzaktan Kumandalı Atış Platformu

 

İnsansız Kara Araçları, göreve özel değişik faydalı yüklerin kolaylıkla entegre edilebildiği, ayarlanabilir otonomi seviyelerine sahip, modüler kontrol konsolu ile uzaktan komuta edilebilen son teknoloji ile donatılmış araçlarla, askeri doğrudan tehlikeye atmadan görev icra edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir