Hürjet Mock-up’u, Farnborough Havacılık Fuarı’nda sergilenecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en önemli havacılık fuarı arasında yer alan Farnborough Airshow´a (FIA) katılacak. Fuarda jet eğitim ve hafif taarruz uçağı geliştirilmesi amacıyla başlatılan HÜRJET uçağının mock-up’u ilk defa FIA 2018´de sergilenecek.

Fuarda dijital kamuflajlı olarak sergilenecek Hürjet’in kuyruğunda tarih boyunca Türk milletinin ve Türk Hava Kuvvetlerinin sembolü olan kartal figürü yer alacak. Hürjet’le birlikte TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Hassas Güdüm Kiti-82, Kanatlı Güdüm Kiti, Türkiye’nin ilk milli hava füzeleri Gökdoğan ve Bozdoğan; ROKETSAN tarafından geliştirilen Teber Lazer Güdün Kiti MK-81 ve MK-82, L-Umtas sergilenecek.

Hürjet, üstün radar ve hassas taarruz sistemleriyle donatılacak, veri linki sayesinde hava ve yer haberleşme yetenekleriyle tehdit ve riskleri azaltacak.

Eylül ayında ilk uçuşu planlanan T-625 Özgün Helikopter ve İnsansız Hava Aracı ANKA da fuarda sergilenecek. Bugüne kadar Kara Kuvvetlerine 36 adet teslim edilen ve Türkiye´nin en büyük savunma ihracatının gerçekleştirildiği T129 ATAK helikopteri ise uçuş gösterisi yapacak. 

Ayrıca fuarda TEI ürünleri olan ilk çift kademe turboşarjlı dizel havacılık motoru PD170’i, İlk Millî Turboşaft motoru TS1400’ü ve katmanlı imalat teknolojisi ile üretilen parçaları ve yeni nesil ticari motoru olan LEAP için 5 kademe blisk de sergileyecek.

Hürjet Özellikleri:

  • Uzunluk: 13,4 m
  • Kanat Açıklığı: 11 m
  • Dikey Kuyruk Yüksekliği: 4 m
  • Maksimum Hız: 1.2 Mach
  • Maksimum İrtifa: 45.000 ft
  • Silahlar: HGK-82, KGK, Teber LGK, L-Umtas, Gökdoğan ve Bozdoğan (ilk milli hava füzeleri)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code