57’nci T129 ATAK Helikopteri Teslim Edildi

Üstlendiği görevleri başarıyla yerine getiren T129 ATAK helikopterinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterindeki sayısı artmaya devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığına 57’ncisi teslim edilen T129 ATAK helikopteri bizlere büyük bir gurur yaşatıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacının giderilmesi amacıyla milli imkan ve kabiliyetler ile geliştirilen T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin 57’ncisini Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil ettik.

Gece ve gündüz koşullarında Türk Silahlı Kuvvetlerinde etkin bir şekilde görev yapan T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin envanterdeki sayısı her gecen gün artarken, çok yönlü ustun harekat kabiliyetine sahip olmasıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor.

T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, yüksek performansı ve manevra kabiliyetinin yanı sıra, asimetrik silah yükü, düşük görünürlük, ses ve radar silueti, yüksek seviyede darbeye mukavemeti ve balistik tolerans gibi özellikleri ile muadillerinden sıyrılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir