MİLSAR İHA Sar/Gmti Radarı

MILSAR istihbarat, keşif-gözetleme, baskılama ve taarruz operasyonları için hava platformlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir radar sistemidir. Potansiyel hedeflerin tespit ve takibinde kullanılan Hareketli Yer Hedef Tespiti (GMTI) modları bulunurken her hava durumunda yüksek çözünürlüklü radar görüntüsü, hedef sınıflandırma ve arazi topografyası üretme için Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) modları mevcuttur.

MİLSAR, kötü hava koşullarında bile, maksimum 27 km menzilden, 3mx3m, 1mx1m ve metre altı 30×30 cm çözünürlükte radar görüntüsü alabilmektedir. 30 kg ağırlığındaki MiLSAR’ın çapı 37 cm, yüksekliği ise 44,5 cm. ölçüleriyle İHA’lar için oldukça uygun boyut ve ağırlıktadır.

MİLSAR İHA SAR/GMTI Radar Sistemi
KOMPAKT, ÇOK MODLU HAVA KONUŞLU GÖZETLEME RADARI

Kolay enstalasyon özelliğiyle İnsansız Hava Araçları (İHA), helikopterler ve sabit kanat hava araçlarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu yüksek teknoloji radar sistemi, kolaylıkla değiştirilebilmesine imkan sağlayan standart 15” EO/IR sensor taretiyle aynı mekanik arayüzlere sahiptir. MILSAR’ın “slew to cue” özelliğiyle EO/IR sistemiyle birlikte kullanılması İHA-SİHA birlikte operasyonlarının verimliliğini, İHA’nın geniş alan gözetleme kabiliyetini ve SİHA’nın taarruz kabiliyetini genişletmesi sebebiyle artırmaktadır.

MİLSAR, sis ve bulutlanma gibi kötü hava ve düşük görüş koşullarında düşük hız küçük boyut veya hızlı hareket eden potansiyel hedeflerin tespit ve takibini yapar. SAR özellikleri, gece ve gündüz düşük görüş şartlarında bulut-üstü gözetleme operasyonlarında yüksek çözünürlük ve uzun menzil görüntüleme sağlayan Stripmap ve Spotlight alt modlarını desteklemektedir.

MİLSAR İHA SAR/GMTI Radar Sistemi
GENİŞ ALAN VE YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ GÖRÜNTÜLEME

Radar plotları ve izleri, coğrafi referanslı plan-pozisyon göstergelerinde gösterilebilmekte veya sayısal harita üzerinde katman bilgisi olarak kullanılabilmektedir. Seçilen hedefin menzil – yönelim ve kurs – hız parametreleri anlık olarak operatör konsolunda gösterilebilmektedir. Stripmap modu gerçek-zamanlı hassas arazi profili çıkarma ve metre – altı çözünürlükte radar görüntüleme yapmakta ve geniş-alan gözetleme için kullanılmaktadır. Spotlight modu, hedeflerin özelliklerinin tespit, teşhiş ve sınıflandırılması için özelleştirilmiş bir görüntüleme sunmaktadır.

SİSTEM OPSİYONLARI

Sistemin hareketli insan tespiti (DMTI) ve kıyı bölgesinin gözetlenmesi (MMTI) için opsiyonel iki modu mevcuttur. MILSAR’ın opsiyonel Eşevreli Değişim Tespiti (CCD) özelliği, seçili bölgedeki farklılıkları ortaya çıkarırken,farklı zaman dilimlerinde elde edilen SAR görüntülerini karşılaştırarak seçili bölgedeki aktivitelerin anlaşılmasına imkan sağlamaktadır.

MİLSAR İHA SAR/GMTI Radar Sistemi

ÖZELLİKLER:

  • Çok Modlu Hava Radarı
  • Kompakt ve Hafif
  • Bütün Hava Koşullarında Gözetleme
  • Kara ve Deniz Sınırlarının Korunması
  • Geniş alan Gözetleme
  • Seçilebilir Çözünürlükler
  • Yüksek çözünürlüklü Radar Görüntüleme
  • Yüksek Hassasiyette Tek Darbe Takip

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Yanca Kapsama360°
Yükseliş Kapsama+10° / -55°
Minimum Menzil (GMTI/SAR)27 km/27 km
Minimum Menzil (GMTI/SAR)4 km/4 km
SAR Çözünürlükleri3mx3m;lmxlm;
30cmx30cm
Çalışma Voltajı20-30 VDC
Ortalama Güç Tüketimi600W
Ağırlık30kg
Boyut (çap x yükseklik)370mmx445mm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir