DM-5 ve DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemleri

STM Savunma tarafından makineli tüfekler için geliştirilen ve şarjör değiştirmeye gerek duyulmadan kesintisiz olarak yüzlerce mermi (yaklaşık 400 mermi) ateşlemesini sağlayan DM-5 (5,56 mm) ve DM-7 (7,62 mm) taşınabilir mühimmat sistemleri güvenlik güçlerimizin kullanımına sunulmuştur.

DM-5 ve DM-7 gibi taşınabilir mühimmat sistemleri ile, tek bir er, muharebe sahasına yüksek bir ateş gücü sağlayabiliyor. Sistem, hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, hazırlama süreçlerini kaldırıp, anında ateş gücü sağlaması gibi özellikleriyle askerimize sahada önemli avantaj sağlayacak.

Sistem kötü hava koşullarında dahi uzun mesafeler yol kat edebilecek şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Mühimmat çantasına entegre edilmiş esnek mermi yolu kullanan sitemde,  mermi kutusu ve silah arasındaki farklı geometrilere uyum sağlayabilen esnek yapısıyla her durumda seri bir şekilde çalışabilmektedir.

STM tarafından tamamen Mehmetçiğin ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistem, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahiptir. 

Taşınabilir Mühimmat Sistemi

2 thoughts on “DM-5 ve DM-7 Taşınabilir Mühimmat Sistemleri

  1. ALLAH Ordumuza zeval vermesin. Yerli ve Milli olarak geliştirmeye devam. Daha iyilerini yaparız ALLAH’ın izniyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir