Denizaltı Modernizasyonu

Denizaltı Modernizasyonu

STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın TCG Doğanay ve TCG Dolunay isimli denizaltılarının modernizasyonlarını tamamladı. Proje ile denizaltıların en önemli savaş ve seyir sistemleri modernize edilerek Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

STM’nin 4,5 yıldır sürdürdüğü denizaltı modernizasyon çalışmaları kapsamında denizaltıların elektronik destek, hücum ve seyir periskopları ile atalet sistemleri modernizasyonu tamamlandı. Proje, 35 yılı aşkın süredir denizaltı inşa eden ve bu konuda büyük tecrübesi olan Gölcük Tersanesi Komutanlığı’nda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Tersanesinin iş-gücü ve bilgi desteği ile başarıya ulaştı.

“Ay Sınıfı Denizaltı Cihaz/Sistem Yenileme Projesi” kapsamında, STM, Sistem-Platform montaj ve entegrasyon faaliyetlerinin, Entegre Lojistik Destek (ELD), ve teknik yardım/destek hizmetlerinin sağladı. STM, hala devam eden “Yeni Tip Denizaltı” projesinde de azami yerli katkının sağlanması için önemli görevler üstleniyor.

Denizalti Modernizasyon
Denizalti Modernizasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir