Baykar Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi

Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi elektronik donanım, yazılımı, Hava Aracı tasarım ve imalatı ile tamamen milli olarak geliştirilmiş ve Dünya’da ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılan mini robot helikopter sistemidir.
Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi elektronik donanım, yazılımı, Hava Aracı tasarım ve imalatı ile tamamen milli olarak geliştirilmiş ve Dünya’da ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılan mini robot helikopter sistemidir. Malazgirt sistemi yoğun bir Ar-Ge faaliyeti sonucunda geliştirilmiştir. Sistem ucuz maliyetli elektronik donanım mimarisi ve gelişmiş gömülü yazılım mimarisi yapısında otopilot sistemine sahiptir. Otopilot sistemi doğrusal olmayan modern kontrol tekniklerine dayalı olarak Hava Aracının güdüm ve stabilizasyonunu sağlamaktadır. Benzin Motorlu ve Elektrik Motorlu olmak üzere iki tip sistem halinde geliştirilmiştir. Dikey iniş ve kalkış kabiliyeti ile nokta iniş ve kalkışı yapabilen sistem en zor coğrafi şartlar altında dahi kullanılabilmektedir.
Baykar Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi
Modüler Mini YKİ Sistemi; Yer Kontrol Birimi(YKB), Güçlendirilmiş Dizüstü Bilgisayar Sistemi, Otomatik Yönlenen Anten Sistemi(OYAS) ve OYAS Kablo setinden oluşmaktadır. Modüler Mini YKİ donanımları tek bir sırt çantasında taşınabilmektedir.
Gelişmiş Özellikler
Otomatik İniş
Otomatik Askıda Kalarak Uçuş Özelliği
Otomatik Hedef Noktası Takibi
Otomatik Baş Tutmalı/Tutmasız Askıda Kalarak Uçuş
Otomatik Hedef Noktası Takibi (INS/GPS Entegrasyonu, Çift Kalman Filtresi)
Otopilot Destekli Manuel Uçuş
Rotor Çapı 1.8 m
Boy 1.2 m
Menzil 20 km
Operasyonel İrtifa 3,600 ft
İrtifa Tarafı 12,000 ft
Uçuş Süresi 90 dk
Kalkış Ağırlığı 12 kg

.

Baykar Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi
Baykar Malazgirt Mini İnsansız Helikopter Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code