ASELSAN KORHAN Silah Kulesi

KORHAN Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları dikkate alınarak ASELSAN tarafından geliştirilmiştir.

Yüksek ateş gücüne sahip, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan KORHAN, kendini koruma ve 360° çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor.

Sistemde, ana silah olarak Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretilen yüksek atım hızına sahip 35 milimetre top kullanılıyor. KORHAN, herhangi bir dışa bağımlılık olmaksızın milli imkanlarla Türkiye’de üretilen 35 milimetre parçacıklı mühimmatı kullanma kabiliyetine sahiptir.

Akıllı mühimmat kullanımı yoluyla sütre arkasında bulunan hedeflere karşı yüksek etkinlik gösteren KORHAN, tehdit oluşturan helikopter, uçak ve insansız hava araçlarına karşı da öz savunmasını sağlayabiliyor.

Lazer tespit ve ikaz sistemleri bulunan sistem, geliştirilen aktif kendini koruma sistemi “AKKOR”, kompozit ya da seramik modüler zırh koruması ve sis havanları sayesinde yüksek beka kabiliyetine sahip olarak tasarlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=1igB4gRohOM

KORHAN, 360 derece çevresel farkındalık sağlayan panoramik görüş sistemi, silaha bağımlı nişancı ve bağımsız komutan görüş sistemleri, silah sistemine entegre görev yapacak uydu tipi mini insansız hava aracıyla (MİHA), üzerindeki keskin nişancı yeri tespit sistemi ile tehdidin yönünü tespit ederek otomatik yönlenerek muharebe sahasına tam hakimiyet ve düşmana karşı üstünlük sağlayacak.

KORHAN Silah Sistemi Özellikleri:

-Kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor.

– Tehdit tipine uygun mühimmatın seçilecek atılmasına imkan tanıyor.

-35 mm top kullanıyor.

-7,62  Otomatik Tüfek

-Uydu tipi mini insansız hava aracı (MİHA)

-360 ° Çevresel farkındalık

-Keskin Nişancı Yeri Tespit Sistemi

-Aktif kendini koruma sistemi ‘AKKOR’

-Gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleri

ASELSAN KORHAN Silah Sistemi
ASELSAN KORHAN Silah Sistemi
KORHAN Silah Sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir