ANOVA Esnek Mermi Yolu

Esnek Mermi Yolu

12.7mm, 25mm ve 30mm için geliştirdiğimiz Esnek Mermi Yolu, ürün ailesi olarak savunma sanayimizde export lisansla alınan bir ürünün yerlileştirilmesi anlamında önemli bir kazanımdır. 12.7 mm’nin geliştirilmesinde gerek finansal olarak, gerekse test ve doğrulamada her türlü desteği veren ASELSAN’a müteşekkiriz. TEYDEB  desteği ile 25 ve 30mm kalibrelerini de geliştirdiğimiz mermi yolu ürün ailesinin 5.56 ve 40 mm versiyonları için de talebe bağlı olarak ArGe çalışmalarına başlanacaktır.

Ar-Ge çalışmalarını ODTÜ Teknokent’te sürdüren mühendislik şirketi ANOVA, savunma ve havacılık sanayisindeki yerlileştirme ve millileştirme projelerinin ilk ürünü esnek mermi yolu ailesinin son üyesi olan 7,62×51 milimetre kalibre esnek mermi yolunun üretimini de başarıyla tamamladı.

Geçen ay içerisinde yapılan atışlı testleri başarı ile geçen firma, böylelikle 7,62 milimetreden 40 milimetreye kadar 8 farklı kalibreyi kapsayan esnek mermi yolu ürün ailesini tamamlamış oldu.

ANOVA’nın, 7,62×51 milimetre de dahil olmak üzere esnek mermi yolu ürün ailesinin tüm üyeleri, 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2017) sergilenecek.

ANOVA ESNEK MERMİ YOLU
ANOVA ESNEK MERMİ YOLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir