15 Temmuz 2018 / Savunma Sanayi

Hürjet Mock-up’u, Farnborough Havacılık Fuarı’nda sergilenecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en önemli havacılık fuarı arasında yer alan Farnborough Airshow´a (FIA) katılacak. Fuarda jet eğitim ve hafif taarruz uçağı geliştirilmesi amacıyla başlatılan HÜRJET uçağının mock-up'u ilk defa FIA 2018´de sergilenecek.
Read More
13 Temmuz 2018 / Savunma Sanayi

30 ATAK helikopteri için Pakistan ile imzalar atıldı

Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı arasında devam eden T129 ATAK helikopteri sözleşme görüşmeleri nihai sonuca ulaştı. İki kardeş ülke arasında 30 adet T129 ATAK helikopteri satışına yönelik resmi sözleşme imzalandı.
Read More
9 Temmuz 2018 / Savunma Sanayi

Savunma Sanayisinde “BAŞKANLIK” Dönemi

Anayasa değişikliğine uyum kapsamında savunma sanayisinin yönetsel organizasyonunda düzenlemeye gidildi. Savunma sanayisinde müsteşarlık düzeyindeki yönetim, başkanlık olarak düzenlendi. Milli Savunma Bakanı'na kanunla verilen bazı yetkiler Başkanlık tarafından yürütülen projelerdeki iş ve işlemler için Başkan'a ait olacak.
Read More
19 Haziran 2018 / Savunma Sanayi

Türk Savunma Sanayisi

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yayınlanan ve Türk Savunma Sanayisi'nin geldiği noktayı gözler önüne seren infografik çalışmaları. Çalışmalarda milli ve yerli olarak üretilen, halen geliştirmesi devam eden ürünler yer almaktadır.
Read More
14 Haziran 2018 / Savunma Sanayi

ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi İmzalandı

Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir Milli Tankımız Altay'ın milli motorunu geliştiriyoruz. ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi Savunma Sanayii Müsteşarlığımız ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalandığını duyurdu.
Read More
11 Haziran 2018 / Savunma Sanayi

Yerli Helikopterin Motorunda İlk Ateşleme Başarılı

Yerli motor projesinin en önemli kısmı olan çekirdek motorun imalatı tamamlandı ve ilk ateşleme başarıyla gerçekleştirildi. Ateşleme ile motorun kalbini oluşturan çekirdek motorun ön prototipi de ilk defa ateşlenmiş oldu. Bin 370 bg gücünde olacak motorun sekiz yıllık geliştirme sürecinin ardından 2024’te seri üretime girmesi planlanıyor.
Read More
1 2 3 16