16 Ocak 2018 / Savunma Sanayi

Milli Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi Anlaşması İmzalandı.

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE İş Ortaklığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında dün bir milli uzun menzilli savunma sistemi projesi sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.
Read More
6 Ocak 2018 / Savunma Sanayi

Türkiye’nin ilk sondaj gemisi Deepsea Metro-2

Türkiye’nin ilk sondaj gemisi "DeepseaMetro-2" ile derin denizlerde sondaj yapabilme kabiliyetine kavuştuk. Türkiye'nin envanterine dahil edilecek gemiyle her yıl Karadeniz ve Akdeniz'de aktif sondaj faaliyetlerinde bulunulacak.
Read More
5 Ocak 2018 / Savunma Sanayi

Eurosam, Aselsan ve Roketsan ile hava savunma sistemi geliştirecek

Türkiye, Fransa ve İtalya ile savunma işbirliğini artırarak, uzun menzilli hava savunma ve füze sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi için bu iki ülkeyle sözleşme imzaladı. Sözleşme Fransa'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında gerçekleştirilen görüşmeler esnasında imzalandı
Read More
25 Aralık 2017 / Savunma Sanayi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yeni şirket: ASFAT A.Ş.

KHK ile Milli Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanun'da değişikliğe gidildi. Askeri fabrika ve tersanelerin faaliyetleri için Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT AŞ) kuruldu. TSK bünyesinde faaliyet gösteren 81 ildeki askeri fabrika ve tersanelerin toplanacağı şirketin, başlangıç sermayesi 50 milyon TL.
Read More
16 Aralık 2017 / Savunma Sanayi

Jandarma ve Emniyetten 27 Adet Atak Siparişi

27 Atak helikopteri, İçişleri Bakanlığı’na teslim edilecek. Helikopterlerin 9’u Emniyet Genel Müdürlüğü, 18’i ise Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapacak. Böylece Kara Kuvvetleri için 59 adet üretilmesine karar verilen ATAK helikopterlerinin sayısı 86’ya yükselmiş oldu.
Read More
11 Aralık 2017 / Savunma Sanayi

SOM Füzesi Hedefine Yerli Motorla Ulaşacak

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve üretimini ROKETSAN'ın yaptığı seyir füzesi SOM'da kullanılacak turbojet motoruyla savunma sanayisinin geliştirdiği yerli ürünlere bir yenisi daha eklenecek.
Read More
1 2 3 13