11 Ağustos 2017 / Savunma Sanayi

HÜRJET Hürkuş Jet Motorlu Eğitim Uçağı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tarafından tasarlanan turboprop motorlu eğitim ve yakın hava desteği uçağı Hürkuş’un jet motorlu modeli için düğmeye basıldı. Projeyi kendi kaynak ve ekibiyle hayata geçirmeyi hedefleyen TAI, uçağa ‘HürJet’ adını verdi.
Read More
18 Temmuz 2017

S-400 Füze Sistemi Alımı Nihai Noktaya Geldi

Türkiye'nin Rusya'dan satın almak istediği S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "S-400 konusu nihai noktaya geldi. Yani görüşmeler olumlu sonuçlanmak üzere." dedi.
Read More
12 Temmuz 2017 / Savunma Sanayi

Silahlı ANKA ilk Operasyonunu Gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından geliştirilen İnsansız Hava Aracı ANKA, ilk silahlı operasyonunu bugün sabah saatlerinde Bingöl´de gerçekleştirdi. Operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi.
Read More
12 Temmuz 2017 / Savunma Sanayi

TUSAŞ, ilk Türk JSF/F-35 uçağının orta gövdesini teslim etti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) üretimini tamamladığı, ilk Türk JSF/F-35 uçağının orta gövdesini Amerikalı Northrop Grumman ve Lockheed Martin firmalarına teslim etti.Teslim için TUSAŞ'ta düzenlenen törende konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, bugünün Türk sanayisi için oldukça önemli bir gün olduğunu söyledi.
Read More
7 Temmuz 2017 / Savunma Sanayi

Lojistik Destek Gemisi Üsteğmen Arif Ekmekçi(A-575)

Lojistik Destek Gemisinin 2.si olan "Üsteğmen Arif Ekmekçi(A-575) yarın denize indiriliyor.
Read More
3 Temmuz 2017 / Savunma Sanayi

KINALIADA Korveti (F-514) Denize İndirildi

MİLGEM projesinin 4. gemisi Kınalıada’nın denize indirilişi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülke güvenliğimiz açısından kritik önemi olan projelerin sayılarını artırarak sürdüreceğiz. İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız, bunda da kararlıyız, hiçbir endişe taşımıyorum” dedi.
Read More
1 2 3 10