15 Haziran 2017 / Savunma Sanayi

Bayraktar İHA’lar erken teslim edildi

TAKTİK İnsansız Hava Aracı (İHA) sınıfındaki Bayraktar’ın son 6 adetlik paketi teslimat tarihinden 4 ay erken tamamlanarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na verildi. Böylelikle Kara Kuvvetleri envanterindeki Bayraktar sayısı 18’e ulaştı.
Read More
18 Mayıs 2017 / Savunma Sanayi

Geniş Alan Gözetleme Sistemi (GAG)

Geniş bir alanda olası tehditlerin tespitine olanak sağlayan Geniş Alan Gözetleme Sistemi'nin etkinliği artırılacak- ESEN Sistem Genel Müdürü Uğur:- "Teknolojimiz...
Read More
6 Mayıs 2017 / Savunma Sanayi

Özgün Helikopter T-625

Yerli helikopter projesi kapsamında TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) tarafından yapımına başlanan 'Özgün Helikopter T-625'in MOCK-UP görüntüleri kamuoyuyla paylaşıldı. Helikopter Türk veya Türkiye’ye atfen “T”, helikopterin maksimum kalkış ağırlığı 6 ton, 2 adet motor ve 5 pale sahip olması sebebiyle, T-625 olarak isimlendirilmiş.
Read More
4 Mayıs 2017 / Savunma Sanayi

Milli savaş uçağı TF-X’in ilk fotoğrafı yayınlandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ/TAI), 20 bin kişiye istihdam sağlayacak TF-X olarak bilinen Milli Muharip Uçak Projesi ile ilgili fotoğraf yayınladı. Ankara'da Anıtkabir üzerinde uçan çift motorlu uçağın, kanadındaki Türk bayrağı logosu ve uçağın tasarımı dikkat çeken detaylar arasında.
Read More
28 Nisan 2017 / Savunma Sanayi

ANKA İnsansız Hava Aracı Silahlandı

ANKA, yerli mühimmatımız MAM-L (Lazer Güdümlü Mini Akıllı Mühimmat) ile atışlı testleri başarıyla gerçekleştirdi. Yakında görev başında.
Read More
24 Nisan 2017 / Savunma Sanayi

TÜMOSAN DURA-1300 Transmisyon

TÜBİTAK destekli “Tekerlekli Kara Aracı Platformları İçin 8+1 Transmisyon Geliştirilmesi” projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN), bu anlamdaki ilk transmisyonunu (Motorun gücünü belli kademelerle tekerleklere aktaran sistem) DURA-1300 tanıttı.
Read More
1 2 3 9