Milli Piyade Tüfeği MPT-55

23 Aralık 2016 | millisavunma | Silah ve Techizat | 5 yorum

Milli Piyade Tüfeği MPT-55

7,62×51 mm NATO mühimmatı kulanan Milli Piyade Tüfeği MPT-76 üzerinden geliştirilen Milli Piyade Tüfeği MPT-55 silahı, 5,56×45 mm mühimmat kullanmakta olup, yıl sonu seri üretim aşamasına geçilecektir.

MPT-55 piyade tüfeğinin iki modeli bulunuyor. İlki “Karabin” tipi kısa modeldir. Atış kabiliyeti yüksek, hafif, etkili bir piyade tüfeği olarak tasarlanmıştır. Bu modelin ağırlığı 2 kilo 900 gram ve dakikada 750 atım sayısına ulaşabilmekte. Plastik şarjörü, teleskopik ayarlanabilir dipçiği mevcut. 400 metre etkili menzile sahip. Özellikle meskun mahal çatışmalarında, komando birliklerinde kullanılabilecek etkili modern bir piyade tüfeğidir.

“Karabin” modelinin uzun tipinin ise 3 kilo 200 gram ağırlığında, plastik kompozit şarjörlü ve üzerine her türlü optik sistemin takılabileceği üniversal pikatini ray sistemine sahiptir. Etkili, hafif ve tutukluk yapmayan bir silahtır. Ürünün tasarım ve uygulamaları yapılmakta olup, ürün kalifikasyon çalışmaları devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kullanılan G3 tüfekleri, kullanım amacına göre MPT-76, MPT-55 veya KNT-76 ile aşamalı olarak yer değiştirecektir.

MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ MPT-55

YENİ MİLLİ PİYADE TÜFEKLERİ MPT-55 KNT-76 VE MODERN MAKİNALI TÜFEK

5 thoughts on “Milli Piyade Tüfeği MPT-55

  1. Enis

    Ne kadar kaliteli ürünler yapıp bir değer yaratsak da bu ürünleri pazarlama hususu
    En az ürünün kalitesi kadar önemli:işte gelişmiş ülkeler hemen hemen aksiyon içeren tüm filmlerinde kendi silahlarının reklamını yapmakta bizlerde bu tür marketing faaliyetleri ile bu rekabet ortamına entegre olmalıyız.Saygılarımla,

    1. millisavunma Post author

      Milli Savunma Sanayii ürünleri için reklam yapmak henüz yeni bir kavram. Aslında bir ürünü ortaya çıkarmak kadar, reklamını yapmakta o denli önemlidir. Örneğin, DAĞ 2 filmi bu tarz bir reklamın ilk örneklerinden sayılabilir. Umuyorum bu tarz filmler çoğalırsa tanıtımlarda artacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code