KUZGUN Mobil Canlı Yayın Yazılımı

Mobil canlı yayın yazılımı KUZGUN; insansız hava araçları (İHA) ile silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) elde ettiği canlı yayın görüntülerini yer birliklerine mobil cihazlar üzerinden yüksek güvenlikli şifrelenmiş internet ağıyla aktararak, istihbarat ve operasyon kabiliyeti anlamında önemli katkılar sunmaktadır.

Böylece sadece askeri birliklerde izlenebilen İHA veya SİHA‘ların görüntüleri, bölgede aktif görev yapan timlerdeki mobil cihazlara yüklenen Kuzgun uygulamasıyla anlık olarak takip edilebilecektir.

KUZGUN uygulamasının birliklerimize anlık istihbarat sağlamak, saha ve karargâh arasındaki iletişimi güçlendirmek, düşman unsurlar önceden görülerek tespitini kolaylaştırmak, gerekli tedbirler ve taarruz kararlarını daha hızlı almak gibi faydalar sağlayacaktır.

Anlık aktarılan yayınlar sayesinde bölgeye hakim olacak asker ve güvenlik personeli, dilediğinde canlı yayını durdurup bölgedeki düşman unsurları tespit edebilecek, bölgenin anlık fotoğrafını çekebilecek, görüntüyü yakınlaştırmak suretiyle düşman unsurları belirleyebilecek. Ayrıca Kuzgun uygulamasıyla bölgede keşif ve gözetleme yapan İHA veya SİHA‘ların pilotuyla uçtan uca şifreli iletişime geçilebilecek.

Geliştirilen medya sıkıştırma teknolojileri sayesinde de mobil internetin zayıf olduğu bölgelerde bile görüntüler gecikme olmadan ve net şekilde izlenebilecek.

KUZGUN, meskun mahalde görev yapan güvenlik güçlerinin yüksek binaların üstünü anlık kontrol edilmesine olanak sunacak. Ayrıca geniş bir arazide kamufle olmuş keskin nişancılar ve benzeri terör unsurlarına karşı gözetleme üstünlüğü sağlanacak.

İHA’ların gece görüşü sayesinde karanlıkta belirlenmesi zor düşman unsurları da Kuzgun ile sahadaki askeri ve güvenlik personeli tarafından rahatlıkla tespit edilebilecek.

Kuzgun uygulamasında PiriReis Bilişim firmasının geliştirdiği milli Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) kullanılmaktadır.

Mobil Canlı Yayın Yazılımı KUZGUN
KUZGUN yazılımın İHA’dan Elde Eettiği Canlı Yayın Görüntüsü
Mobil Canlı Yayın Yazılımı KUZGUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code