Aselsan Radar Sistemleri

Aselsan Radar Sistemleri

Havan Tespit Radarı
Havan Tespit Radarı
Havan Tespit Radar Sistemi, görüş hattında bulunan havan mermilerinin tespit ve takibini yaparak, mermilerin tahmini çıkış ve düşüş yerlerini hesaplayan, 360° yanca kapsamaya sahip bir radar sistemidir. Sistem, modüler bir tasarıma sahip olup, üç ayak sehpa (tripod) üzerinde, kule/bina üzerine yerleştirilerek veya, araçta yükseltilebilir mast üzerinde kullanılabilmektedir. SERHAT, havan atışlarının tespit ve takibi için eşsiz bir sistemdir.
Aselsan Kalkan Radarı
Aselsan Kalkan Radarı
KALKAN, alçak ve orta irtifa hava savunması için hava hedeflerinin kısa/orta menzilde ve üç boyutta otomatik tespit ve takibini yapan, aynı zamanda hedeflerin sabit ve döner kanatlı olarak sınıflandırmasını ve dost/bilinmeyen teşhisini yaparak komuta kontrol sistemine hava resmi olarak aktarılmasını sağlayan bir radar sistemidir. Faz dizili anten yapısı yükseliş ekseninde elektronik taramaya olanak vermekte, bu sayede hava resmi çok kısa sürede oluşturulabilmektedir. KALKAN, alçak/orta irtifa hava savunma komuta kontrol ve füze sistemlerinin ana arama radarı olarak kullanıma uygundur.
Serdar Sahil Gözetleme Radaı
Serdar Sahil Gözetleme Radaı
SERDAR Sahil Gözetleme Radar ailesi, deniz yüzeyinde hareket eden su üstü hedeflerin tespitini sağlayan radar sistemlerinden oluşmaktadır. Düşük çıkış gücü ve uygulanan özel dalga biçimleri sayesinde SERDAR Radarları tespit ederken tespit edilmeme (LPI – Low Probability of Intercept) özelliğine sahiptir. Özellikle kritik kıyı bölgelerine yaklaşan tehditlere etkin şekilde müdahale edilebilmesi için sahil gözetleme radarında LPI özelliğinin bulunması önem taşımaktadır.
Acar Gözetleme Radarı
Acar Gözetleme Radarı
ACAR, karada ve deniz yüzeyinde hareket eden hedefleri tespit ve takip edip sınıflandıran, ayrıca topçu atış tanzimi de yapabilen yeni nesil bir radardır. ASELSAN’ın üçüncü nesil gözetleme radarı olan ACAR, 1990’lardan bu yana 200 adet üzerinde üretilen ASELSAN gözetleme radarlarının operatörlerinden elde edilen geri bildirimler dikkate alınarak ve en güncel operasyonel özellikler kazandırılarak geliştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code